300 złotych dla każdego ucznia

Właśnie ruszyła akcja informacyjna ws. programu „Dobry start”- wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 złotych dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski można składać już od 1 lipca!

Minister Elżbieta Rafalska tłumaczyła, że świadczenie będzie wypłacane jednorazowo raz do roku. Będzie przysługiwało dziecku lub osobie uczącej się do 20. roku życia. W przypadku osób lub dzieci niepełnosprawnych, które się uczą, wiek został podniesiony do 24. roku życia. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem internetu już od 1 lipca, wszystko poprzez portal Emp@tia, a w tradycyjnej formie papierowej od 1 sierpnia, np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub wysyłając dokumenty pocztą. Wszystkie wnioski będą przyjmowane do 30 listopada.

Według danych, ze świadczeń miałoby skorzystać aż 4 mln 600 tys. dzieci, a rodzin, które miałyby się starać o dodatkowe pieniądze jest około 3 mln 400 tys., dlatego minister Rafalska zachęca do skorzystania z internetowego portalu, aby uniknąć nieprzyjemności stojąc w kolejkach w urzędach, czy na pocztach. Po raz pierwszy program ma objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.

Komu należą się pieniądze?

Świadczenie nie będzie przysługiwało, gdy dziecko zostanie umieszczone w domu pomocy społecznej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej instytucji, która zapewnia pełne nieodpłatne utrzymanie.

Po złożeniu prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku, wypłata ma nastąpić nie później niż do końca września. Łączny kosz programu to ok. 1 mld 400 mln. Warto skorzystać z tej okazji, aby zapewnić dzieciom wszystkie niezbędne przybory do nauki. Zapamiętajcie od kiedy możecie starać się o dofinansowanie, w tym przypadku możecie zaoszczędzić duże sumy.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.