300 złotych dla każdego ucznia

Właśnie ruszyła akcja informacyjna ws. programu „Dobry start”- wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 złotych dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski można składać już od 1 lipca!

Minister Elżbieta Rafalska tłumaczyła, że świadczenie będzie wypłacane jednorazowo raz do roku. Będzie przysługiwało dziecku lub osobie uczącej się do 20. roku życia. W przypadku osób lub dzieci niepełnosprawnych, które się uczą, wiek został podniesiony do 24. roku życia. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem internetu już od 1 lipca, wszystko poprzez portal Emp@tia, a w tradycyjnej formie papierowej od 1 sierpnia, np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub wysyłając dokumenty pocztą. Wszystkie wnioski będą przyjmowane do 30 listopada.

Według danych, ze świadczeń miałoby skorzystać aż 4 mln 600 tys. dzieci, a rodzin, które miałyby się starać o dodatkowe pieniądze jest około 3 mln 400 tys., dlatego minister Rafalska zachęca do skorzystania z internetowego portalu, aby uniknąć nieprzyjemności stojąc w kolejkach w urzędach, czy na pocztach. Po raz pierwszy program ma objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.

Komu należą się pieniądze?

Świadczenie nie będzie przysługiwało, gdy dziecko zostanie umieszczone w domu pomocy społecznej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej instytucji, która zapewnia pełne nieodpłatne utrzymanie.

Po złożeniu prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku, wypłata ma nastąpić nie później niż do końca września. Łączny kosz programu to ok. 1 mld 400 mln. Warto skorzystać z tej okazji, aby zapewnić dzieciom wszystkie niezbędne przybory do nauki. Zapamiętajcie od kiedy możecie starać się o dofinansowanie, w tym przypadku możecie zaoszczędzić duże sumy.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.