moda po 40

Nie tylko młodzi ludzie lubią dobrze wyglądać. Moda jest bowiem przedmiotem zainteresowań także osób dojrzałych, które doskonale mają już wyrobiony swój styl, wiedzą w czym jest im do twarzy. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszy się moda po 40.

40 lat minęło…

Wielu uważa, że 40 urodziny to wspaniały moment w życiu każdego człowieka. Wówczas to mamy już ustabilizowaną sytuację zawodową, ułożone życie rodzinne, dorastające dzieci, więc możemy skupić większą część swojej uwagi na sobie. To również moment, w którym już doskonale wiemy jakie są nasze preferencje – także modowe. Potrafimy ubrać się na każdą okazję, a ponadto, zachować przy tym swój styl. Ważne jest także to, że będąc w tym wieku, na tym etapie życia, możemy sobie także pozwolić na kupowanie ubrań dobrej jakości.

Moda damska

Moda dla 40-latki jest bardzo zróżnicowana. Modna kobieta powinna mieć w swojej szafie ubrania na każdą okazję. Stąd też powinny się w niej znaleźć eleganckie marynarki, klasyczne spódnice i wizytowe bluzki – wszystko w stonowanych kolorach. Do tego przyda się także długi płaszcz, a ponadto dżinsy do chodzenia na co dzień. Ważne są również dodatki takie jak chociażby torebka, czy też zegarek oraz biżuteria.

Moda męska

Moda dla 40-latków również opiera się na dojrzałości. Mężczyzna powinien ją podkreślać swoim ubiorem, ale też nie pokazywać wszystkim swojej pozycji społecznej. Dlatego też do pracy mężczyzna, który chce być na czasie, powinien zakładać eleganckie garnitury. Po pracy ciekawie wyglądają dżinsy, t-shirty, casualowe marynarki. Sportowe buty dobrze zakładać tylko podczas uprawiania sportu. Ważną rolę odgrywają także dodatki – szczególnie elegancki zegarek.

Każda modna 40-latka powinna mieć w swojej szafie wiele ubrań na różne okazje. Podobnie jest również i z mężczyznami w tym wieku. To, co powinno łączyć zarówno panie, jak i panów, to zamiłowanie do rzeczy dobrej jakości. Nie chodzi tutaj o demonstrację swej pozycji, ale o pokazanie, że umiemy doceniać to, co jest dobre.

4 KOMENTARZE

  1. Nie ma co dzielić mody na wiek. Niektórych rzeczy nigdy nie wypada nosić, a niektóre można nosić z klasą w każdym wieku. Warto więc stawiać na sprawdzone rozwiązania, albo klasykę. Ja, ponieważ nie lubię być taka jak każdy, stawiam na klasyczną oryginalność i swoich inspiracji poszukuję zwykle na MG SHOHLARI, W MOIM ulubionym sklepie. Serdecznie polecam kobietki

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.