moda na brody
Moda na brody jest faktem

W ostatnich latach coraz więcej mężczyzn nosi brody. Moda ta przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie pojawił się termin „mężczyzna drwaloseksualny”. Dlaczego moda na brody jest coraz popularniejsza i nie przemija? Dlaczego tak wielu mężczyzn podejmuje decyzję o zapuszczeniu zarostu na twarzy?

Dlaczego mężczyźni noszą brody?

Męskie brody można zobaczyć na ulicach coraz częściej. Są one atrybutem męskości, z którą utożsamia się każdy z panów. Ponadto, mężczyźni stylizujący się na drwali stanowią swego rodzaju opozycję do wszechobecnych hipsterów. Brodacze – przynajmniej teoretycznie – nie dbają przesadnie o siebie, jedzą mięso, ubierają się w typowo męskim, wojskowym stylu. Upodobnienie się do drwali ma również ekologiczne skojarzenia. Osoba nosząca brodę może być bowiem uznawana w swym otoczeniu jako miłośnik życia w zgodzie z naturą. Powodem, dla którego mężczyźni zapuszczają brody, jest również chęć przypodobania się kobietom. Panie nierzadko tęsknią za archetypem prawdziwego mężczyzny, którego atrybutem jest przecież broda.

Pielęgnacja brody

O brodę trzeba dbać, nie ulega to absolutnie żadnym wątpliwościom. Przede wszystkim należy ją regularnie przycinać, aby wyglądała naprawdę estetycznie. Ważne jest również mycie zarostu oraz nawilżanie go. Wszystkie te czynności mają na celu sprawienie, że broda będzie wyglądała naprawdę zachwycająco.

Garść porad z Internetu

Wiele porad dla brodaczy można znaleźć w Internecie. Wystarczy chociażby wpisać w wyszukiwarkę hasło „beard mans”. W sieci działa bowiem wiele stron przeznaczonych dla brodaczy. Można na nich przeczytać rozmaite artykuły pokazujące najnowsze trendy w stylizacjach. Nierzadko są to typowe blogi modowe, w których można znaleźć także porady dotyczące ubioru czy też prezentacje nowych produktów.

Jak powszechnie wiadomo, każda moda przemija. Póki co, moda na brody trwa w najlepsze. Jeśli zatem ktoś chciałby dołączyć do grona brodaczy, powinien zapoznać się z regułami dbania o zarost. Efekt powinien być imponujący.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.