Rafał Szymura
fot. Anna Klepaczko

Rafał Szymura to młody siatkarz, który gra na pozycji przyjmującego. Określany jako młody, obiecujący i utalentowany zawodnik. Jest na tyle pożądanym graczem, że jego dotychczasowy klub robi wiele, żeby uniemożliwić mu transfer do zespołu mistrza Polski.

Rafał Szymura to młody utalentowany przyjmujący, można było go oglądać w reprezentacji Polski U-23. Pozyskaniem zawodnika jest zainteresowana drużyna mistrza Polski – ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Gracz rozegrał kilka spotkań kontrolnych w barwach najlepszej drużyny poprzedniego sezonu. Klub wyraża chęć podjęcia współpracy z Szymurą, jednak ten transfer blokuje AZS Częstochowa.

Szansa na zagranie Szymury w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle pojawiła się gdy klub opuścił Kevin Tillie tworząc tym samym lukę na pozycji przyjmującego. Zespół mistrza Polski przechodzi przebudowę, ponieważ kilku ważnych zawodników( Bociek, Witczak, Konarski, Czarnowski) po zakończeniu sezonu postanowiło zakończyć współpracę z klubem. Zmiana dokonała się także na stanowisku trenera. W sezonie 2017/2018 trenerem ZAKSY będzie Andrea Gardini, który przejmuje stery po Ferdinando de Giorgi.

Transfer jednak utrudniają władze klubu AZS Częstochowa, którego barw w poprzednim sezonie bronił Szymura. Nie chcą wydać dokumentów Szymury, ponieważ uważają, że zawodnik ma z nimi ważną umowę. Menadżer młodego zawodnika ma jednak odmienne zdanie na ten temat i twierdzi, że od 31 maja zawodnik nie jest związany z AZS-em Częstochową. Rafał Szymura chciałby grać w drużynie mistrza Polski, ponieważ mógłby się tam rozwijać i podnosić swoje umiejętności. Byłaby to na pewno miejsce, w którym zawodnik zdobywałby nowe doświadczenie. Dodatkowym plusem byłoby granie w PlusLidze. AZS Częstochowa od zeszłego sezonu nie występuje w siatkarskiej ekstraklasie.

Nie wiadomo jeszcze jak zakończy się awantura o młodego zawodnika, jednak po stronie Rafała Szymury występuje PZPS, w którego opinii jest on wolnym siatkarzem, więc prawdopodobnie zawodnik zagra z ZAKSIE Kędzierzyn Koźle.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.