bancovo

Zdaniem przedstawicieli Bancovo stworzyli coś, co rzuca rękawicę Netflixowi. Pomysł narodził się w Aliorze w celu unowocześnienia rynku finansowego w Polsce. Sprawdźcie szczegóły. 

Bancovo stworzyło platformę, która zdaniem ich przedstawicieli ma być nowym Netflixem. Tyle, że zamiast dawać ludziom filmy chce sprzedawać pożyczki. W jednym miejscu, w przyjaznym dla klienta procesie, w transparentny wybór prezentujący oferty, z których klient wybiera właściwą dla siebie. Z tej idei wyrosło Bancovo – internetowy market finansowy, który właśnie rozpoczął działalność.

Bancovo to fintech, którego inwestorem jest Alior Bank wykładający na projekt 30 mln zł. To market finansowy, platforma, na której dostępne będą produkty finansowe oferowane przez różne, konkurencyjne podmioty. W tej chwili na rynku istnieje już sporo porównywarek finansowych. Jednak pozwalają one jedynie na przeglądanie ofert i porównywanie cen oferowanych różne banki. Mimo tego wymagają one osobistej wizyty w banku w celu zakończenia transakcji z nową platformą ma być inaczej.

Za pośrednictwem nowej platformy klient zobaczy nie hipotetyczne oferty dostępne na rynku, ale rzeczywiste, dostosowane do jego preferencji i np. zdolności kredytowej, z których może skorzystać. Oferty zostaną wygenerowane w ciągu minuty, klient od razu może zawrzeć umowę w pełni online, bez konieczności osobistej wizyty w banku lub w firmie pożyczkowej, a środki na jego koncie pojawią się nawet w 15 minut.

Proces uzyskania pożyczki został maksymalnie uproszczony. Platforma Bancovo wykorzystuje zewnętrzne bazy danych i machine learning sama automatycznie uzupełni ponad połowę danych koniecznych do wnioskowania o pożyczkę. Jak twierdzą twórcy, platforma ma jeszcze jedną przewagę: transparentność. System podpowie klientowi, który produkt ma najniższą ratę, a który wymaga minimum formalności – mówi Monika Charamsa.

Bancovo startując na początku marca idzie pod rękę na razie z czterema podmiotami: Alior Bankiem, Inbankiem, TakTo Finanse i SuperGrosz – to ich pożyczki dostępne są już na platformie Bancovo.

(Źródło: money.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.