Biedronka w niedzielę będzie jednak otwarta

11 marca wypada pierwsza niedziela z zakazem handlu. Zamknięte zostaną galerie handlowe, ale również duże hipermarkety. Biedronka w niedzielę będzie jednak otwarta. Nie wszędzie, ale w kilku miejscach handel będzie odbywał się normalnie pomimo zakazu. 

Pięć sklepów sieci Biedronka będzie otwartych. Sklepy zlokalizowane na dworcach będą działać normalnie. Dwa w Warszawie – dworzec Warszawa Centralna i Wschodnia oraz po jednym w Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu.

Decyzja Jeronimo Martinsa o otwarciu sklepów stanowi istotny zwrot w polityce właściciela największej sieci detalicznej w Polsce. Ze względu na problemy interpretacyjne wszystkie sklepy miały być zamknięte. W Polsce jest, aż 2823 sklepów. Zmiana ta nastąpiła po deklaracji przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, którzy uznali, że sklepy takie jak Biedronka na dworcach mogą być otwarte w siódmy dzień tygodnia.

Co ciekawe, na ten moment nie ma jeszcze deklaracji dotyczącej innych sklepów otwartych na dworcach.  Wraz z nadchodzącymi tygodniami, będziemy czekać na zmiany w przepisach.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.