Biedronka w niedzielę będzie jednak otwarta

11 marca wypada pierwsza niedziela z zakazem handlu. Zamknięte zostaną galerie handlowe, ale również duże hipermarkety. Biedronka w niedzielę będzie jednak otwarta. Nie wszędzie, ale w kilku miejscach handel będzie odbywał się normalnie pomimo zakazu. 

Pięć sklepów sieci Biedronka będzie otwartych. Sklepy zlokalizowane na dworcach będą działać normalnie. Dwa w Warszawie – dworzec Warszawa Centralna i Wschodnia oraz po jednym w Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu.

Decyzja Jeronimo Martinsa o otwarciu sklepów stanowi istotny zwrot w polityce właściciela największej sieci detalicznej w Polsce. Ze względu na problemy interpretacyjne wszystkie sklepy miały być zamknięte. W Polsce jest, aż 2823 sklepów. Zmiana ta nastąpiła po deklaracji przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, którzy uznali, że sklepy takie jak Biedronka na dworcach mogą być otwarte w siódmy dzień tygodnia.

Co ciekawe, na ten moment nie ma jeszcze deklaracji dotyczącej innych sklepów otwartych na dworcach.  Wraz z nadchodzącymi tygodniami, będziemy czekać na zmiany w przepisach.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.