piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Nadszedł piątek to i czas na piątkowe premiery w kinie. Z okazji Dnia Kobiet, który przypadł w tym tygodniu w propozycjach znajdzie się kilka filmów typowo kobiecych. Mamy 8 nowych propozycji filmowych. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Kobieta sukcesu

Polska komedia romantyczna wyreżyserowana przez Roberta Wichrowskiego. Opowiada o Mańce – szefowej firmy w dużym mieście, której życie wywraca się do góry nogami. Jej firma ma problemy, przeżywa kryzys w związku, a przed drzwiami jej mieszkania zjawia się roztrzepana młodsza siostra. Do tego wszystkiego w jej życiu za sprawą psa pojawia się nowy mężczyzna – Piotr…

https://youtu.be/4f_xnB5a7Cs

Madame

Film z pogranicza dramatu i komedii. Wyprodukowany we Francji i wyreżyserowany przez Amandę Sthers. Anne i Bob przenoszą się do Paryża, aby urozmaicić swoje życie wyprawiają przyjęcie. Okazuje się, że przyjdzie na nie 13 osób. Anne jest tym mocno zaniepokojona, ponieważ jest osobą wierzącą w przesądy. W związku z tym prosi swoją pokojówkę, aby udawała czternastego gościa. Na przyjęciu służąca Maria wpada w oko brytyjskiemu marszandowi. Romans tej dwójki nie podoba się Annie i zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych.

https://youtu.be/sEpjrtBCSYk

Wieczór gier

Maks i Annie umawiają się raz w tygodniu z innymi parami, aby pograć w gry. Podczas jednego z takich spotkań brat Maksa, Brooks (Chandler), organizuje zabawę w rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Gdy sam Brooks zostaje porwany, wszyscy myślą, że to tylko część zabawy… ale czy na pewno? Kiedy szóstka uwielbiających rywalizację uczestników wyrusza, aby rozwiązać tę sprawę i odnieść zwycięstwo, stopniowo staje się jasne, że mylili się oni zarówno co do „gry”, jak i Brooksa. Gra, w której nie obowiązują żadne reguły, nie przyznaje się punktów i nie do końca wiadomo, kto w niej uczestniczy, może okazać się najlepszą grą w ich życiu albo… ostatnią. Za reżyserię tego filmu odpowiadają: John Francis Daley i Jonathan Goldstein.

Nieznajomi: Ofiarowanie

Amerykański horror wyreżyserowany przez Johannesa Robertsa opowiada o czteroosobowej rodzinie Jamesonów, która zostaje zmuszona przez okoliczności do przeprowadzki w odludną okolicę. Dom okazuje się zaskakująco przytulny i wszystko wskazuje na to, że niesprzyjający los wreszcie postanowił uśmiechnąć się do Jamesonów. Jednak pewnej nocy rozlega się pukanie do drzwi…

Bliskość 

Rosyjski dramat wyreżyserowny przez, debiutującego w filmie pełnometrażowym, Kantemira Bałagowa. Akcja filmu, który oparty został częściowo na prawdziwych wydarzeniach, toczy się pod koniec lat 90. w Nalczyku. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda – syna właściciela warsztatu samochodowego. W centrum wydarzeń znajduje się jednak siostra porwanego – buntowniczka Iłana, która jako jedyna jest w stanie wyrwać swoich bliskich z opresji.

Boski porządek

Film opowiada o Norze szwajcarskiej młodej gospodyni domowej i matce, która wraz z mężem i dziećmi wiedzie życie w spokojnej małej wiosce. Na prowincji, mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 r., związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych. Film wyreżyserowała Petra Biondina Volpe.

https://youtu.be/trOMj4eBEtE

Wielkie zimno

Film z gatunku czarnej komedii wyreżyserowany przez Gérarda Pautonniera. Georges i Eddie pracują w małym podupadającym zakładzie pogrzebowym. Dostają za zadanie poprowadzenie konwoju pogrzebowego i dostarczenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Kiedy jednak karawan gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe, podróż przeradza się w nieoczekiwany koszmar, który może wskrzesić nawet zmarłego.

Koniec widzenia

Polski film krótkometrażowy, który walczył o Złotą Palmę w Cannes. W rolę reżysera wcielił się Grzegorz Mołda i opowiedział historię Marty pracującej w warsztacie samochodowym ojca oraz jej chłopaka, który zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się mu pomóc. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem, a swoim ukochanym. Sytuację komplikuje fakt, który Marta wyjawia obu mężczyznom swojego życia.

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.