Bridge to MassChallenge

W Warszawie odbyły się finałowe eliminacje do konkursu Bridge to MassChallenge dla startupów z Europy Środkowo – Wschodniej. 4-dniowy Boot Camp wyłonił 10 firm, które pojadą do Bostonu na ścisły finał, są wśród nich polskie firmy. Sprawdźcie, kto ma szanse wygrać. 

W dniach 15-18 stycznia w Warszawie 25 startupów rywalizowało ze sobą, po to aby znaleźć się w dziesiątce firm, które pojadą do Stanów i będą walczyć o zwycięstwo w Bridge to MassChallenge. W warszawskich eliminacjach przez cztery dni przedstawiciele firm spotykali się na różnego rodzaju konferencjach i panelach dyskusyjnych, a ostatniego dnia musieli przed komisją konkursową opowiedzieć o swoim projekcie. Mieli na to tylko trzy minuty. Komisja posługując się wirtualnymi pieniędzmi, stworzonymi na potrzeby konkursu, wciela się w role inwestorów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięć firm, które otrzymały od nich najwięcej pieniędzy. 

Polskie start-upy w Warszawie poradziły sobie całkiem nieźle, ponieważ kilka z nich zakwalifikowało się do bostońskiego finału. Są to między innymi: Skriware, Dr Omnibus, Funtronic oraz Smart Technology Group. Czym się zajmują? Pierwsze przedsiębiorstwo – Skriware- to polsko-szwedzki duet, który pracuje w pełni zintegrowanym ekosystemem edukacyjnym, składającym się z intuicyjnej i łatwej w obsłudze drukarki 3D. Opracowuje także platformę e-learningową. Dr Omnibus wspiera walkę z autyzmem, tworzy gry dla dzieci opartą o najskuteczniejszą metodę terapii, jeśli chodzi o dzieci ze spektrum autyzmu. Smart Technology Group to producent funkcjonalnych urządzeń i systemów RFID UHP dla każdej branży. Funtronic to start up zajmujący się produkcją i dystrybucją Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną.

Bridge to MassChallenge to międzynarodowy program startupowy, który każdego roku identyfikuje i przyspiesza rozwój najlepszych młodych firm na świecie. Przede wszystkim pozwala przedsiębiorcom nawiązać nowe kontakty biznesowe. I to właśnie one są dla uczestników najcenniejsze. Pozycja wśród 10 najbardziej perspektywicznych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej to dla nas ogromna szansa na rozwój oraz rozszerzenie ekspansji zagranicznej. Mam nadzieję, że dzięki temu programowi będziemy mogli całemu światu pokazać, że naukę i rehabilitację można połączyć z zabawą – komentuje Maciej Mazurkiewicz, Prezes firmy Funtronic.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.