Benzyna drożeje

Kierowcy zawsze narzekają na ceny na stacjach benzynowych. Jednak teraz naprawdę mają powody. Benzyna drożeje i to w szybkim tempie. 

Obserwacja cen na stacjach paliw może niektórym znacząco podnieść ciśnienie. Wynika z tego to, że benzyna drożeje. Jest to związane z ciągle podnoszącymi się cenami ropy. Za baryłkę zapłacimy obecnie około 80 dolarów. To najwięcej od 4 lat, a według prognoz analityków jej cena dojdzie do 90 dolarów. Taka sytuacja na rynku odbija się na cenach paliw. Najdroższe jest obecnie paliwo 100-oktanowe.

Jak podaje Wirtualna Polska w poniedziałek rano za paliwo 100-oktanowe trzeba było zapłacić grubo ponad 6 złotych. Na stacji Shell pod Łodzią litr lepszego paliwa kosztuje już 6,53 zł.

Sytuacja jest jeszcze w miarę spokojna jeżeli chodzi o paliwo 95-oktanowe. W porównaniu z 100-oktanowym paliwem jest tańsze o pand złotówkę. Jego cena wynosi teraz 5,50 zł. Niemal równie zawrotna była cena za bezołowiową 98-kę na stacji BP trzydzieści kilometrów za Łodzią, przy zjeździe na Łowicz. Paliwo to kosztowało 5,99 zł. Powoli do rosnących cen musimy się przyzwyczajać.

Według prognoz serwisu e-petrol na ten tydzień średnie ceny za Pb98 mają wynosić 5,35-5,47 zł za litr. Za 95-kę mamy w tym tygodniu płacić średnio od 5,02 do 5,15 zł za litr. Prognozowane ceny oleju napędowego to z kolei 4,99-5,10 zł, a LPG 2,13-2,20 zł za litr.

(Źródło: wp.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.