darmowy bilet

Masz skończone 18 lat? To dobrze dla Ciebie – możesz ubiegać się o darmowy bilet kolejowy na podróż po Europie. Projekt, dzięki któremu jest to możliwe powstał z inicjatywy Parlamentu Europejskiego. 

Podróże kształcą, otwierają horyzonty i potrafią przynieść naprawdę wiele radości. Zwłaszcza jeśli nic nie kosztują, a właśnie na taką bezpłatną wyprawę mogą udać się pełnoletni obywatele Unii Europejskiej. Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego powstał projekt „Discover EU”. Dzięki niemu 20-30 tys. młodych ludzi, którzy ukończyli 18 lat (najpóźniej do lipca 2018) otrzyma bezpłatne bilety kolejowe Interrail na podróż po Europie. Projekt ma na celu pokazanie jak różnorodna jest Europa i ma być także szansą na lepsze poznanie i zrozumienie siebie nawzajem.

Zgłoszenia można wysyłać od 12 do 26 czerwca na portal www. youdiscover.eu. Ilość biletów przypadająca na poszczególne kraje zależeć będzie od liczby mieszkańców, dlatego kraje takie jak Niemcy mogą liczyć na prawie 2,5 tys. biletów. Ich wartość wynosi przeciętnie 255 euro i można je wykorzystać w okresie od lipca do października 2018. Podróż po maksymalnie czterech krajach UE może trwać najdłużej 30 dni. Możliwe są też podróże w grupach do pięciu osób.

Podróż odbywa się najczęściej pociągiem, ale w przypadku odległych regionów także autobusem, promem i w wyjątkowych przypadkach samolotem. Koszty noclegów oraz wyżywienia uczestnicy ponoszą sami. By otrzymać bilet Interrail należy odpowiedzieć na pięć pytań nt. Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, unijnych inicjatyw młodzieżowych oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. KE wytypuje uczestników na podstawie nadesłanych odpowiedzi.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.