zakaz handlu

Nadszedł zakaz handlu w niedziele – zmiana, która od początku budziła ogromne kontrowersje. Pierwsza niedziela z zakazem handlu będzie już 11 marca.

Nowe zmiany wprowadzane będą stopniowo, a pierwsze czekają już na klientów sklepów stacjonarnych w tym miesiącu. Do końca tego roku, handel będzie dozwolony tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe zaś, tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. W 2018 roku czeka na nas 29 niedziel handlowych i 23 z zakazem handlu.

Kolejne zmiany czekają na nas już w 2019 roku, kiedy to tylko jedna niedziela w miesiącu będzie handlowa. Natomiast w 2020, będziemy musieli się przyzwyczaić do tego, że nie zrobimy już zakupów w ostatnim dniu tygodnia. Wyjątkami będą tylko niedziele poprzedzające najważniejsze Święta np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

Warto wiedzieć, że w ustawie zapisano wiele placówek, które będą mogły być otwarte w niedziele. Mowa tu o: piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, sklepach stacji paliw, kioskach z prasą i biletami oraz w sklepikach „osiedlowych” np. „ Żabka” czy „ Carrefour Express”. Bez zmian funkcjonować będą mogły również sklepy internetowe i punkty gastronomiczne. Dyrekcje galerii handlowych w Warszawie postanowili wydłużyć godziny otwarcia w pozostałe dni tygodnia i także wcześniej otwierać hipermarkety, aby ułatwić klientom codzienne zakupy. W galeriach będą także czynne strefy rozrywki, czyli: kina, punkty gastronomiczne, siłownie i place zabaw dla dzieci. Są także miejsca, które pomimo zakazu będą otwarte dla klientów. W Warszawie zostaną otwarte m.in. Galeria Północna, Arkadia, Galeria Mokotów, Galeria Wileńska i CH Ursynów.

Mimo wszystko, warto spojrzeć w kalendarz, zaznaczyć i zapamiętać, kiedy bez problemu możemy wybrać się do sklepu w niedzielę, aby uniknąć niemiłego rozczarowania i napisu ZAMKNIĘTE.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.