zakaz handlu

Nadszedł zakaz handlu w niedziele – zmiana, która od początku budziła ogromne kontrowersje. Pierwsza niedziela z zakazem handlu będzie już 11 marca.

Nowe zmiany wprowadzane będą stopniowo, a pierwsze czekają już na klientów sklepów stacjonarnych w tym miesiącu. Do końca tego roku, handel będzie dozwolony tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe zaś, tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. W 2018 roku czeka na nas 29 niedziel handlowych i 23 z zakazem handlu.

Kolejne zmiany czekają na nas już w 2019 roku, kiedy to tylko jedna niedziela w miesiącu będzie handlowa. Natomiast w 2020, będziemy musieli się przyzwyczaić do tego, że nie zrobimy już zakupów w ostatnim dniu tygodnia. Wyjątkami będą tylko niedziele poprzedzające najważniejsze Święta np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

Warto wiedzieć, że w ustawie zapisano wiele placówek, które będą mogły być otwarte w niedziele. Mowa tu o: piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, sklepach stacji paliw, kioskach z prasą i biletami oraz w sklepikach „osiedlowych” np. „ Żabka” czy „ Carrefour Express”. Bez zmian funkcjonować będą mogły również sklepy internetowe i punkty gastronomiczne. Dyrekcje galerii handlowych w Warszawie postanowili wydłużyć godziny otwarcia w pozostałe dni tygodnia i także wcześniej otwierać hipermarkety, aby ułatwić klientom codzienne zakupy. W galeriach będą także czynne strefy rozrywki, czyli: kina, punkty gastronomiczne, siłownie i place zabaw dla dzieci. Są także miejsca, które pomimo zakazu będą otwarte dla klientów. W Warszawie zostaną otwarte m.in. Galeria Północna, Arkadia, Galeria Mokotów, Galeria Wileńska i CH Ursynów.

Mimo wszystko, warto spojrzeć w kalendarz, zaznaczyć i zapamiętać, kiedy bez problemu możemy wybrać się do sklepu w niedzielę, aby uniknąć niemiłego rozczarowania i napisu ZAMKNIĘTE.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.