Wiele kobiet będących w ciąży zastanawia się, jak będzie wyglądało ich ciało po porodzie. Nic dziwnego, bowiem ciąża zmienia ciało, a zmiany te nie zawsze są łatwe do odwrócenia. Dlatego też kobiety, pragnąc zachować atrakcyjność fizyczną, szukają w Internecie wiadomości, w jaki sposób mogą wrócić do formy sprzed porodu. Wtedy trafiają na Instagram, gdzie spotykają osoby, takie jak one: fit mamy.

Fit mamy na Instagramie

Instagram to serwis, w którym każdy użytkownik może wstawiać swoje zdjęcia. Najczęściej są one związane z charakterem profilu danej osoby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które pragną mieć po porodzie płaski brzuch, na Instagramie pojawiły się fit mamy – panie, które po ciąży swoją ciężką pracą nad własnym ciałem doprowadziły je do dawnej formy. W ten sposób zachęcają one inne kobiety do ćwiczeń i motywują do zmiany.

Najczęściej fit mamami zostają celebrytki. Bardzo chętnie pokazują one swoje zdjęcia z okresu ciąży, a także późniejsze – zaraz po porodzie i po pewnym czasie ćwiczeń. Wśród fit mam można również spotkać zwykłe kobiety. Dla nich jest to również okazja do zaistnienia w sieci, do wypromowania siebie.

Oczekiwania a rzeczywistość

Niestety, nie każda z pań, które urodziły dziecko, dojdzie do takich efektów jak fit mamy. Wynika to z kilku przyczyn. Po pierwsze, fit mamy z Instagrama często dysponują dużą ilością wolnego czasu, co pozwala na intensywny plan treningowy. Często nie pracują one zawodowo,  stosują drogie diety, na które nie wszystkie panie mogą sobie pozwolić. Warto również mieć na uwadze, że niektóre fit mamy retuszują swoje zdjęcia przed wstawieniem ich na Instagram. To pewne oszustwo, bowiem wywołują one w ten sposób zazdrość wśród innych kobiet, które mimo licznych prób nie potrafią osiągnąć takich „efektów”.

Co zatem zrobić?

Przede wszystkim należy zachowywać we wszystkim umiar. Nie ma nic złego w tym, że kobieta chce wrócić do formy sprzed porodu. Trzeba jednak realnie patrzeć na swoje możliwości. Oglądając profile celebrytek na Instagramie trzeba pamiętać, że nie zawsze są one zgodne z rzeczywistością. Jest bowiem wiele rzeczy na świecie (a zwłaszcza w Internecie), które są zbyt piękne, aby były prawdziwe.

Bycie w formie to oznaka nie tylko zdrowia, ale także element atrakcyjności i czynnik wpływający na dobre samopoczucie. Nie należy jednak dążyć za wszelką cenę do ideału, bowiem jest on nieosiągalny. Pracując nad formą trzeba o tym pamiętać.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.