fotostarzenie

Słońce dobrze wpływa na naszą odporność i samopoczucie. Pozwala  uzupełnić niedobory witaminy D3, odpowiedzialnej m.in. za układ kostny, zwiększa również poziom serotoniny – czyli hormonu szczęścia.  Mimo wszystko jego zbyt duża ilość przyczynia się pogorszenia stanu naszej skóry. Sprawdź, jak temu zapobiec.

Zbyt duża liczba słońca przyczynia się powstawania naczyniaków, rogowaceń posłonecznych, a nawet zmian nowotworowych. Promienie UV przyspieszają też proces starzenia skóry. Fotostarzenie wywołane nadmierną ekspozycją słoneczną jest przyczyną aż 70% zmarszczek. Jak można temu zapobiegać?

Po pierwsze: profilaktyka

Podstawową ochronę przed fotostarzeniem skóry stanowią kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Przed wyborem odpowiedniej ochrony należy zwrócić uwagę na skład i zrezygnować z preparatów, zawierających substancje chemiczne, a wybierać te, bazujące na wodzie. Co ważne, kosmetyki chroniące przed słońcem powinno się stosować minimum pół godziny przed wyjściem. Nie zapominajmy, że na promieniowanie UV jesteśmy narażeni przez cały rok. O odpowiednią ochronę twarzy powinniśmy dbać również zimą, szczególnie w górach.

Naturalne kosmetyki

Warto sięgać po dermokosmetyki: kremy przeciwzmarszczkowe, balsamy czy naturalne maseczki, które zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek i pomagają w redukcji tych, którym nie udało się wcześniej zapobiec. Dzięki regularnemu nawilżaniu i odżywianiu, skóra staje się gładka i jędrna. Przed wyborem kremu warto zwrócić uwagę na ilość składników aktywnych, zawartych w stosowanych produktach.

Odpowiednia dieta i nawodnienie

Nawilżenie skóry zależy nie tylko od stosowania zewnętrznych preparatów, ale przede wszystkim od odpowiedniego nawodnienia całego organizmu. Odwodnienie przyśpiesza starzenie skóry, dlatego warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu ilości płynów, wprowadzając ten nawyk zaraz po przebudzeniu, kiedy organizm szczególnie domaga się uzupełnienia niedoboru wody. W naszym jadłospisie nie powinno również zabraknąć zielonych warzyw, ryb oraz produktów zawierających witaminę E, opóźniających starzenie się skóry. Znajdziesz je m.in. w oliwie z oliwek, migdałach czy ziarnach zbóż.

Sposób na fotostarzenie – profesjonalna pomoc

Czasami domowe sposoby okazują się niewystarczające. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Fotostarzenie się skóry powoduje przebarwienia posłoneczne i płytkie zmarszczki mimiczne. Można je skutecznie niwelować dzięki peelingom medycznym. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się kwas migdałowy, posiadający właściwości odbarwiające oraz antybakteryjne, który nie powoduje hiperpigmentacji i można go stosować przez cały rok.

Skutecznym sposobem wygładzenia zmarszczek mimicznych, bardziej widocznych na opalonej i wysuszonej przez słońce cerze, są zastrzyki z botuliny (BOTOX).Cały zabieg trwa około 20 minut. Preparat jest wstrzykiwany w ściśle określone miejsca na twarzy. Pierwsze efekty są widoczne już po 48 godzinach  – tłumaczy dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

(Źródło: infowire.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.