groźne lalki

Zabawki sprowadzane z Chin nie zawsze posiadają znak „CE”. A często (nawet jak na opakowaniu jest takie oznakowanie), jest ono używane bezprawnie. Tym razem skontrolowano lalki, które okazały się groźne dla życia i zdrowia dzieci. 

Groźne lalki sprawdzone w Polsce. Celnicy postanowili skontrolować zabawki, które są sprowadzane do Polski przez spółkę zarejestrowaną na Cyprze. Postanowili zatrzymać ponad 700 zestawów lalek, a następnie poprosili o opinię wojewódzkiego inspektora inspekcji handlowej w Gdańsku.

Wyniki badania okazały się zatrważające. Inspektorzy wykazali, że stężenie groźnego Ftalanu dwu-2-etyloheksylu prawie 300-krotnie przekraczało dopuszczalne normy. Eksperci ostrzegają, że tanie zabawki często zawierają duże stężenie szkodliwych substancji. Mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu dzieci.

Dzieci często, gdy widzą kolorowe zabawki chcą je mieć. Zadaniem rodziców jest dopilnowanie, czy zabawki będą bezpieczne dla zdrowia. Lalki z niebezpieczną substancją mogą wywoływać wiele komplikacji zdrowotnych.

Ftalanu dwu-2-etyloheksylu może upośledzać płodność, powodować choroby nerek, wątroby, a także jest rakotwórcza. Jej szkodliwemu działaniu może ulec nawet dziecko w łonie matki.

(Źródło: wp.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.