serena williams

Serena Williams we wrześniu tego roku urodziła córkę. Ostatni raz na korcie widzieliśmy ją na tegorocznej edycji Australian Open. Zawodniczka już niebawem planuje powrót do sportu. 

Serena Williams po raz ostatni zaprezentowała się kibicom na początku tego roku w Australian Open. Wygrała wówczas tę imprezę po raz siódmy w karierze. Jak się później okazało, już wtedy była w ciąży. Była liderka światowego rankingu 1 września urodziła córkę – Alexis Olympię Ohanian. Pojawiły się informacje, że tenisistka planuje wrócić na kort przy okazji przyszłorocznego Australian Open. Spróbuje obronić tytuł sprzed prawie roku.

Ma już wizę, trenuje i wysłała zgłoszenie uczestnictwa. Nie ma wątpliwości, że będzie gotowa – zapewnił cytowany przez lokalne media Tiley.

Tiley już w październiku zapewniał, że Williams powinna przystąpić do obrony tytułu w Melbourne. Nastroje tonował nieco trener utytułowanej Amerykanki Francuz Patrick Mouratoglou. Pod koniec listopada w niedawnym wywiadzie zaznaczył jedynie, że jego podopieczna ciężko trenuje, ale decyzji co do daty powrotu na zawodowe korty jeszcze nie podjęła.

Przyszłoroczna edycja pierwszej w sezonie imprezy wielkoszlemowej rozpocznie się 15 stycznia. Prowadząca w klasyfikacji wszech czasów triumfatorów turniejów tej rangi w singlu Australijka Margaret Court ma ich na koncie 24. 36-letnia Williams ma o jeden tytuł mniej.

Ze względu na długą przerwę w grze pogorszyły się notowania Amerykanki na liście WTA – obecnie zajmuje na niej 22. miejsce.

(Źródło: polsatsport.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.