igrzyska olimpijskie w pjongczang

Polscy zawodnicy są już w Korei Południowej i czekają na swoje starty w igrzyskach. Sprawdźcie, kiedy Polska ma najwięcej szans medalowych. 

Igrzyska Olimpijskie w Pjangczong na dobre rozpoczną się 10 lutego. W ten dzień startuje rywalizacja o medale i może on przynieść polskim kibicom wiele emocji, bowiem na starcie staną skoczkowie narciarscy, biathlonistki i Justyna Kowalczyk.

W sobotę 10 lutego skoczków, z mistrzem sprzed czterech lat z Soczi Kamilem Stochem na czele, czekać będzie konkurs na normalnym obiekcie. Biathlonistki z faworytką polskiej ekipy Weroniką Nowakowską powalczą w sprincie na 7,5 km, a Justyna Kowalczyk wystąpi w biegu łączonym 2×7,5 km.

Najlepsza w historii polska biegaczka większe nadzieje wiąże jednak ze startem w sprincie jej ulubioną techniką klasyczną, który zaplanowany jest na 13 lutego. Dzień później biathlonistki czeka bieg na 15 km. Druga olimpijska sobota – 17 lutego – to ponownie zmagania skoczków, tym razem na dużym obiekcie.

Dwa dni później na tej samej skoczni biało-czerwoni w roli faworytów powalczą w konkursie drużynowym. Środa 21 lutego to data decydujących wyścigów „drużynówki” panczenistek. W tej konkurencji Polki przywiozły medale z dwóch ostatnich igrzysk.

22 lutego najbardziej interesująco z punktu widzenia polskiego fana sportu zapowiada rywalizacja w biathlonowej sztafecie kobiet 4×6 km. Ukoronowaniem imprezy w Pjongczangu i czwartego olimpijskiego występu Kowalczyk będzie bieg na 30 km „klasykiem”. Zawody odbędą się 25 lutego, a biegaczka na igrzyskach w Vancouver triumfowała w tej dyscyplinie.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.