Justyna Kowalczyk

Inauguracja Puchara Świata 2017/2018 w biegach narciarskich już za nami. Pierwszy start nieudany dla Justyny Kowalczyk. Odpadła w ćwierćfinale. 

Sporty zimowe już wystartowały. W ubiegły weekend wystartowały konkursy skoków narciarskich w Wiśle. Kamil Stoch zajął wtedy drugie miejsce, to najlepsze rozpoczęcie sezonu  zawodnika w karierze. W ten weekend startuje Puchar Świata w biegach.

Pierwszy bieg w tym sezonie odbył się w fińskim Kuusamo. Justyna Kowalczyk zajęła 27 miejsce w eliminacjach. Niemal przez cały dystans biegła z tyłu stawki. Tylko przez chwilę zajmowała trzecie miejsce. Ostatecznie udało jej się wyprzedzić dwie rywalki. Do najszybszej w tej serii Szwedki Stiny Nilsson straciła 3,74 s. Druga była Norweżka Kathrine Rolsted Harsem – 0,99 straty, a trzecia rodaczka zwyciężczyni Evelina Settlin – 3,3.

Zgodnie z regulaminem do półfinału awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z każdego z pięciu ćwierćfinałów oraz dwie z najlepszymi czasami.

Inauguracje PŚ nie są mocną stroną Kowalczyk. W latach 2008-12 w premierowych zawodach cyklu zajmowała kolejno: siódme, dwunaste, siódme, dziesiąte i dwudzieste siódme miejsce. Przełamanie nastąpiło w 2013 roku, kiedy, tak jak w obecnym, PŚ rozpoczął się w Kuusamo od sprintu techniką klasyczną. Wówczas narciarka z Kasiny Wielkiej była najlepsza. W 2014 roku Polka odpadła w półfinale, a w dwóch poprzednich sezonach także w ćwierćfinale. Na sobotę zaplanowano bieg na 10 km techniką klasyczną.

Kowalczyk już wcześniej zapowiedziała, że walka o Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej nie jest jej priorytetem. Najważniejsze w tym sezonie są rozpoczynające się 9 lutego igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

(Źródło: PAP)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.