Justyna Kowalczyk

Inauguracja Puchara Świata 2017/2018 w biegach narciarskich już za nami. Pierwszy start nieudany dla Justyny Kowalczyk. Odpadła w ćwierćfinale. 

Sporty zimowe już wystartowały. W ubiegły weekend wystartowały konkursy skoków narciarskich w Wiśle. Kamil Stoch zajął wtedy drugie miejsce, to najlepsze rozpoczęcie sezonu  zawodnika w karierze. W ten weekend startuje Puchar Świata w biegach.

Pierwszy bieg w tym sezonie odbył się w fińskim Kuusamo. Justyna Kowalczyk zajęła 27 miejsce w eliminacjach. Niemal przez cały dystans biegła z tyłu stawki. Tylko przez chwilę zajmowała trzecie miejsce. Ostatecznie udało jej się wyprzedzić dwie rywalki. Do najszybszej w tej serii Szwedki Stiny Nilsson straciła 3,74 s. Druga była Norweżka Kathrine Rolsted Harsem – 0,99 straty, a trzecia rodaczka zwyciężczyni Evelina Settlin – 3,3.

Zgodnie z regulaminem do półfinału awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z każdego z pięciu ćwierćfinałów oraz dwie z najlepszymi czasami.

Inauguracje PŚ nie są mocną stroną Kowalczyk. W latach 2008-12 w premierowych zawodach cyklu zajmowała kolejno: siódme, dwunaste, siódme, dziesiąte i dwudzieste siódme miejsce. Przełamanie nastąpiło w 2013 roku, kiedy, tak jak w obecnym, PŚ rozpoczął się w Kuusamo od sprintu techniką klasyczną. Wówczas narciarka z Kasiny Wielkiej była najlepsza. W 2014 roku Polka odpadła w półfinale, a w dwóch poprzednich sezonach także w ćwierćfinale. Na sobotę zaplanowano bieg na 10 km techniką klasyczną.

Kowalczyk już wcześniej zapowiedziała, że walka o Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej nie jest jej priorytetem. Najważniejsze w tym sezonie są rozpoczynające się 9 lutego igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

(Źródło: PAP)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.