ksiądz Franciszek Głód wywołał burze

Po raz kolejny jeden z duchownych w naszym kraju wywołał burze. Ksiądz Franciszek Głód mówi o tym, jak żony powinny zadowalać mężów. Swoimi wpisami rozwścieczył zarówno kobiety jak i mężczyzn.  

Kwestie religijne, narodowościowe i rasowe to kwestie, które wywołują największą falę hejtu w dyskusjach internetowych. Są to aspekty mocno związane z emocjami, dlatego tak wiele osób udziela się w tego typu rozmowach. Ostatnio internet zawrzał po wpisach księdza Franciszka Głoda, który w swoich wypowiedziach publikowanych na Twitterze, tłumaczy kobietom jak mają zadowalać swoich mężczyzn. Swoje poglądy kończy stwierdzeniem, że żony powinny o tym wiedzieć!

Franciszek Głód przedstawia się jako „katolicki ksiądz, prof. zwyczajny teologii pastoralnej, doktor filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii”. Swoją posługę pełni od ponad 40 lat, aktualnie w parafii w Jugowicach (woj. dolnośląskie). Był nawet Proboszczem Roku, docenionym za działalność charytatywną. A wpis, który wywołał prawdziwą dyskusję możecie zobaczyć poniżej:

Tego dnia pojawiły się także inne wpisy, które mówiły jak funkcjonują mężczyźni m.in:

Normalny rytm działania i życia mężczyzny to: najpierw dosyć długie przygotowanie, intensyfikacja motywacji, później maksymalne zaangażowanie i wytężona praca, a następnie czas relaksu i odpoczynku. Mądra żona potrafi ten naturalny rytm odpowiednio zagospodarować – pisze duchowny.

Tego typu wpisy nie mogły przejść bez echa. Pod pierwszy wpisem jest ponad 500 komentarzy. Internauci krytykują księdza przede wszystkim za brak odpowiednich doświadczeń, aby radzić jak mają zachowywać się małżonkowie.

– Ksiądz swoimi wpisami nie tylko baaaddzo denerwuje kobiety, ale również obraża mężczyzn. Kobiety nie są nieczułymi jędzami, a mężczyźni bezmyślnymi istotami. Jesteśmy w stanie świadomie kierować swoimi czynami i nastawieniem. Niezależnie od płci. Proszę to sobie przemyśleć – pisze w komentarzu jedna z internautek.

Inny głos w dyskusji zwraca uwagę na to, że kobiety w obecnych czasach także są aktywne zawodowo – Szanowny księże, a co z żonami po skończonej pracy? Czy ksiądz ma pojęcie o czym pisze? Księdza gosposia się wylegiwuje, gdy ksiądz pracuje? Ksiądz się ośmiesza pisząc takie bzdury – czytamy na Twitterze.

Ksiądz mimo dużej ilości tego typu komentarzy nie odpowiada na nie. Mimo tego twitty na temat relacji damsko-męskich i małżeństwa pojawiają się nadal.

A czy Was także oburzają wpisy księdza Głoda?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.