Jak kupić męski pasek?

Pasek to dla mężczyzny rzecz funkcjonalna, ale nie tylko. Nadają całej stylizacji bardziej
eleganckiego charakteru. Dobór odpowiedniego paska to niemałe wyzwanie. Poniżej znajdują się cztery rady jak kupić dobry i elegancki pasek dla mężczyzny.

Skórzany pasek do garnituru to element niezbędny. Sprawia wrażenie stroju kompletnego. Co ważne – mężczyźni uwielbiają ten dodatek. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego kupnie.

Należy wybrać odpowiedni rozmiar i szerokość

Najlepiej gdy jest on o dwa/ trzy rozmiary większy niż rozmiar spodni. Jeżeli rozmiar paska jest dobrany nieodpowiednio – na lewym boku będzie odstawał nadmiar materiału. Trzeba pamiętać, że pasków nie powinno mierzyć się na spodnie. Pasek do garnituru powinien mieć szerokość 3 cm – jest to najbardziej klasyczny i odpowiedni model u większości producentów.Pasek meski

Środkowa dziurka

Jeśli decydujesz się na pasek z dziurkami, to powinieneś zapinać go na środkową dziurkę. Jest to najbardziej eleganckie i daje najwięcej swobody. Gdy przytyjesz bądź schudniesz będziesz miał możliwość migracji w jedną lub drugą stronę.

Zgodność kolorystyczna

Przy zakupie paska trzeba wziąć pod uwagę kolor obuwia. Jeżeli zamierzasz wyjść w czarnych błyszczących butach to również taki kolor i zbliżoną fakturę powinien mieć Twój pasek. Przed zakupem warto przemyśleć również, jakie dobrać dodatki. Czy spinki do koszuli będą srebrne czy złote? W przypadku, gdy decydujesz się na srebrne dodatki to klamra paska też powinna być w tym kolorze. Jeśli chcesz swój strój wykończyć złotą biżuterią to zdecyduj się na złote elementy przy pasku. To podkreśla, że cała Twoja stylizacja nie jest przypadkowa, a Ty doskonale znasz zasady odpowiedniego ubioru.

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.