W radiu słyszysz kolejne świąteczne hity, a znajomi rozmawiają głównie o pomysłach na prezenty? To znak, że Boże Narodzenie jest już naprawdę blisko! Właśnie dlatego warto już teraz pomyśleć o świątecznych dekoracjach. Jeśli w tym roku organizujesz u siebie Wigilię lub rodzinne spotkanie podczas świąt, sprawdź nasze zestawienie. Znajdziesz w nim 3 motywy aranżacyjne na świąteczny stół, który zachwyci Twoich gości.

Odpowiednio rozłożona zastawa oraz nie za wysokie ozdoby, by goście siedzący naprzeciwko siebie mogli się widzieć – te zasady aranżacji stołu zna większość gospodyń. Zwykle to dekoracje sprawiają najwięcej problemu, zwłaszcza na święta, gdy w domu zbiera się cała rodzina, która ocenia nasze dekoratorskie zdolności. Jeśli wciąż nie wiesz, w jakim stylu zaaranżować stół na Boże Narodzenie, sprawdź 3 inspiracje prosto od ekspertów marki Dekoria.pl. Klasyczne złoto, tradycyjna czerwień oraz eleganckie srebro to modne i niezawodne pomysły na ozdobienie świątecznego stołu.

Klasyczne złoto

Pewne rzeczy nigdy nie wychodzą z mody – jedną z nich jest złoto we wszelkich świątecznych aranżacjach. Jeśli chcesz zachwycić gości przepychem, postaw na styl gold glamour, w którym ten szlachetny kolor gra główną rolę. Podstawę aranżacji powinien stanowić długi błyszczący obrus częściowo przykryty bardziej stonowaną kolorystycznie tkaniną. Będzie on wyjątkowo pięknym tłem dla białego, eleganckiego zestawu talerzu ze złotym obramowaniem (znajdziesz go w ofercie marki Dekoria.pl).

W centralnym punkcie stołu postaw jedną kwiatową kompozycję, z kolei pomiędzy półmiskami ustaw kilka mniejszych dekoracji, jak np. złote kule czy bombki, a także gałązki świerku – rozłóż je dookoła wazonu lub głównej dekoracji. Nie zapomnij o świecznikach – najlepiej wyższych, na cienkiej nóżce. Dodadzą lekkości całej aranżacji i sprawią, że będzie wyglądała wyjątkowo elegancko.

Jeśli jednak wolisz delikatniejszy wystrój, postaw na kilka złotych elementów = zestawionych z subtelniejszymi kolorami. Wystarczy, że połączysz zastawę o neutralnej barwie (np. białą) z 5-ramiennym świecznikiem i bukietem świeżych kwiatów, a uzyskasz zachwycający efekt. Jeśli masz większy stół, ustaw na nim 2–3 świeczniki o nowocześniejszym kształcie, np. Sue Gold marki Dekoria.pl – dzięki temu Twoja aranżacja będzie bardziej eklektyczna.

Tradycyjna czerwień

Czerwień to zdecydowanie świąteczny kolor – kojarzy się z kostiumem św. Mikołaja i prezentami opakowanymi w szeleszczący papier. Właśnie dlatego czerwone dekoracje sprawdzą się również na świątecznym stole – ożywią wnętrze i wprowadzą wyjątkową atmosferę. Jeśli jednak nie chcesz przytłoczyć wnętrza tą barwą, postaw na mocne akcenty w dekoracji.

Wybierz czerwoną zastawę i połącz ją z choć jednym talerzem w innym, bardziej neutralnym kolorze. Białe dekoracje będą zaś stanowiły ciekawy kontrast z czerwonymi detalami. Możesz umieścić je również na talerzach: zabawnie wyglądające skrzaty przypomną wszystkim, że święta to czas wypełniony radością i śmiechem. Z kolei na stole rozłóż 3 bieżniki – dzięki temu nie tylko wyraźnie zaznaczysz miejsca dla gości, ale też pochwalisz się swoim stołem, którego nie zasłonisz całkowicie tkaniną.

Eleganckie srebro

Planujesz elegancką wigilijną kolację i chcesz, by dekoracje stołu zachwyciły gości? Wybierz szykowne połączenie srebra oraz granatu. Obrus w ciemnym kolorze częściowo przykryj jasnymi bieżnikami – dzięki nim aranżacja stanie się bardziej wyrazista. Dobierz do tego klasyczne, białe talerze ze srebrnym obramowaniem, które sprawdzą się nie tylko na święta – taki zestaw jest ponadczasowy i pasuje do domu każdej minimalistki. Połóż na nich granatowe serwetki spięte obrączkami w kolorze szlachetnego kruszcu. Dodatkową ozdobą mogą być małe gałązki świerku włożone pomiędzy serwety a obrączki.

Główną dekoracją powinny być jednak klasyczne metalowe świeczniki – oczywiście srebrne. Wybierz kilka dekoracji o niejednakowej wysokości, ale pamiętaj przy tym, by były wykonane z tych samych materiałów, dzięki czemu unikniesz wizualnego chaosu. Dlatego jeśli chcesz dodać kolejne ozdoby, np. renifery czy też kule przypominające bombki, zadbaj, by również były metalowe. W takiej aranżacji stół będzie prezentował się wyjątkowo wykwintnie.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.