makijaż na wigilię

Święta to czas spotkań z rodziną, ale też czas kiedy chcemy wyglądać elegancko. Makijaż na Wigilię to ważna kwestia wyglądu. Sprawdźcie, jakie są trendy na ten szczególny okres. 

Podkreślenie ust – ciemne kolory na topie

Złoto i czerwień to kolory charakterystyczne dla okresu Świąt Bożego Narodzenia. Ten trend jest także widoczny w makijażu. W tym roku na wigilijne spotkania wizażyści proponują bogaty, wyrazisty make up. Panie, które lubią akcentować usta, powinny się zdecydować na zawsze elegancką, ponadczasową czerwień. Dla bardziej odważnych super są odcienie bardziej winne, fioletowe, mocna fuksja, jest naprawdę bardzo dużo do wyboru – mówi Anna Galińska, główna makijażystka Sephora. Warto wybrać pomadki o przedłużonej trwałości, które przetrwają nawet wielodaniową kolację świąteczną.

Trend numer jeden – złoto

Zwolenniczki podkreślania oka mogą się zdecydować na wciąż modne smoky eyes. W tym sezonie makijaż ten może mieć nieco grunge’owy charakter. Nie musi, więc być wykonany niezwykle precyzyjnie. Wybierając taki styl malowania oka należy jednak pamiętać o perfekcyjnym wyprowadzeniu cery. Powinna być gładka, zdrowo wyglądająca i wymodelowana za pomocą techniki konturowania. Niezwykle modnym kolorem, zarówno w makijażu oka, jak i ust, jest w tym roku złoto. Zwłaszcza to różowe i platynowe. Pojawia się na powiece, kości policzkowej, lecz także w ofercie błyszczyków oraz lakierów do paznokci – mówi Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny Sephora.

Mat czy blask – dylemat, który musisz sama rozstrzygnąć 

W przypadku makijażu świątecznego wizażyści zazwyczaj stawiali na błysk, lśniąca twarz świetnie prezentuje się bowiem w świetle świec. W tym sezonie nie są tak rygorystyczni, wybór pomiędzy matem a błyskiem pozostawiając kobietom. Wiodące marki kosmetyczne proponują zarówno matowe, jak i błyszczące wykończenie. Kat Von D – absolutnie wszystko w matach, nowa lina Too Faced na święta – wszystko się błyszczy. W takich sytuacjach najlepiej bazować na tym, co lubimy, w czym się dobrze czujemy – mówi Anna Galińska.

(Źródło: info.newseria.pl)

 

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.