prysznic

Każdy z nas ma swoje własne nawyki i przyzwyczajenia. Nie ma w tym nic złego, dopóki te nawyki nie wpływają źle na zdrowie. Sprawdź jak podpieranie podbródka rękoma i inne przyzwyczajenia niszczą Twoje zdrowie.

Sprawdzanie telefonu w nocy

Niebieskie światło ekranu jest najniebezpieczniejsze dla naszych oczu właśnie nocą. Przeglądanie telefonu przed snem jest też niekorzystne z tego względu, że poświata z telefonu przypomina ranek. Nasz mózg może to odebrać jako sygnał do wstawania, a nie do wyciszania się.

Siedzący tryb życia

Osoby, które siedzą ponad 5 godzin w ciągu dnia są narażone na większe ryzyko śmierci przed 60 rokiem życia. Taki tryb życia sprzyja rozwojowi żylaków i pajączków.

Słuchanie muzyki na full

Głośność nie może przekraczać 96 decybeli. Zbyt głośne słuchanie muzyki na słuchawkach prowadzi do trwałych uszkodzeń słuchu. Głośność należy ustawić tak, aby dochodziły do nas dźwięki z zewnątrz.

Czytanie w toalecie

Zbyt długie przebywanie w pozycji, jaką przyjmujemy w toalecie może prowadzić do powstawania hemoroidów. Z lekturą lepiej przenieść się w inne miejsce.

Zakładanie nogi na nogę

Kobiety uwielbiają siadać w takiej pozycji Jednak jest to złe dla zdrowia. Taki sposób siedzenia nierównomiernie obciąża mięśnie kręgosłupa, co prowadzi do skrzywień. Zaburza krążenie w nogach, co w efekcie sprzyja rozwojowi żylaków i pajączków.

Ślinienie palców w czasie czytania 

Wielu osób w taki sposób przewraca kartki w książce lub gazecie. Jednak jest to nawyk, przez który jesteście narażeni na obcowanie z większą liczbą bakterii.

Podpieranie rękoma podbródka

Ręce na chwile zastępują łóżko? Bardzo niedobry nawyk, który ma zły wpływ na stan naszego uzębienia. Zęby w takiej pozycji są mocno ściśnięte, co powoduje ścieranie powierzchni zęba i erozję szkliwa. W najgorszym wypadku poluzowanie zęba w dziąśle.

Pracowanie na łóżku

Przyzwyczajenie, które wprowadza chaos w naszym mózgu. Łóżko ma kojarzyć się z odpoczynkiem, gdy jednak przenosi się pracę do łóżka sen jest zaburzony i nie odpoczywamy w pełni śpiąc „w miejscu pracy”.

Zbyt częsty prysznic

Dbanie o higienę to podstawa, ale branie prysznica zbyt często prowadzi do wysuszania naskórka oraz zmywania także tych dobrych dla organizmu bakterii.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.