miód

Może wydawać się to zaskakujące, ale  codzienne jedzenie miodu w bardzo pozytywny sposób wpływa na nasze zdrowie. Zobacz jakie efekty daje codzienna porcja miodu. 

Chcemy jeść produkty, które są zdrowe, mają lecznicze właściwości, a do tego świetnie smakują. Takim produktem jest miód.Już nawet jedna łyżeczka dziennie ma dobry wpływ na nasze zdrowie.

Wzmacnia serce

Badania dowodzą, że miód ma właściwości, które mogą zapobiec zwężaniu tętnic. A zwężanie tętnic może prowadzić do niewydolności serca, pogorszenia pamięci i nasilenia się bólu głowy. Szklanka wody plus kilka łyżeczek miodu wspomoże pracę serca.

Pomaga przy odchudzaniu

Pewnie myślicie, co za absurd. Przecież ulubiona słodka przekąska Kubusia Puchatka powinna raczej tuczyć, a nie odchudzać. Otóż cukier zawarty w miodzie ma inną kompozycję niż ten w popularnych słodyczach. A właściwości miodu przyśpieszają metabolizm, co jest bardzo ważne przy zrzucaniu wagi.

Oczyszcza skórę

Jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem, co oznacza, że regularne spożycie oczyszcza nasze ciało z toksyn. Ponadto ma też właściwości antybakteryjne, co poprawia ogólną kondycję skóry.

Wyrównuje poziom cholesterolu

Miód nie cholesterolu, a dodatkowo ma w swoim składzie dużo przeciwutleniaczy, które wyrównują jego poziom.

Poprawia pamieć

Wapń zawarty w miodzie ma bardzo dobry wpływ na działanie mózgu. Miód ma właściwości komórkowego przywracania systemu przeciwutleniaczy, które wspomagają pamięć.

Wpływa na lepszą jakość snu

Cukier zawarty w miodzie zwiększa poziom insuliny we krwi, co uwalnia serotoninę. Serotonina ulega dalszej transformacji w melatoninę, hormon, który sprzyja wysokiej jakości snu.

Polepsza stan układu pokarmowego

Miód jest silnym środkiem bakteriobójczym, dlatego zaleca się jeść łyżeczkę miodu na pusty żołądek. Ten prosty rytuał pomaga zapobiec różnym chorobom związanym z przewodem pokarmowym. Poza tym, miód mijając żołądek niszczy zarazki i leczy małe rany w błonie śluzowej.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.