mężczyźni się mniej krytyczni.

Teoretycznie wiemy, że nie ma ideałów. Jednak ciągle dążymy do określenia wytycznych, chcemy wiedzieć jak miałby wyglądać ktoś, kogo określilibyśmy takim mianem. Ostatnie badania pokazują, ile powinna ważyć perfekcyjna kobieta, a ile perfekcyjny mężczyzna.

Waga może być jednym z większych kompleksów. Zarówno zbyt szczupła jak i zbyt pulchna sylwetka może stać się czymś, co wprawia w nas w zły nastrój. Ostatnie badania przeprowadzone przez serwis Bad Girls Bible pozwalają zrozumieć nam, jakie mamy oczekiwania wobec siebie nawzajem i jak siebie oceniamy.

Przyjęło się, że to kobiety zwracają więcej uwagi na to jak wyglądają. Dopieszczają swoje stylizacje, makijaże i ciężko pracują nad swoją sylwetką. Jednak to tylko stereotyp, ponieważ dla współczesnych mężczyzn także bardzo istotny jest ich wizerunek. Jednak jak pokazują badania mężczyźni są dla siebie mniej krytyczni. 

Do takie wniosku można dojść analizując badania, które dotyczą tego ile chcielibyśmy ważyć, a ile ważymy. Średnia waga dla kobiet to 76 kilogramów, jednak jeżeli chodzi o oczekiwania kobiet, co do swojej wagi to chciałyby ważyć o 20 kilogramów mniej, czyli ok. 56 kilogramów. Mężczyźni natomiast średnio ważą 89 kilogramów, a ich wymarzona waga to tylko 5 kilogramów mniej, czyli 84. 

Jednak to oczekiwania według nas samych. A czego oczekują od kobiet mężczyźni? Są zdecydowanie mniej krytyczni od kobiet. Dla nich idealna waga dla przedstawicielki płci pięknej to 65 kilogramów, czyli sporo więcej niż idealna waga według kobiet. Dodatkowo w badaniu pytano mężczyzn o to co myślą o ciele partnerki. Aż 46 procent mężczyzn twierdzi, że ich kobieta ma idealne ciało, 4 procent uważa, że ich druga połówka powinna przybrać na wadze, a 50 procent uważa, że ukochana powinna schudnąć.

Jednak warto pamiętać, że są to tylko statystyczne ujęcia i bardzo szerokie uogólnienia. A żeby poczuć się atrakcyjnym należy przede wszystkim zaakceptować siebie. Na fizyczną atrakcyjność wpływa także to jak my postrzegamy samych siebie. Psycholodzy podkreślają, że abyśmy zaczęli być atrakcyjni dla innych musimy najpierw zaakceptować i pokochać siebie.  

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.