Orange Finanse

Usługa Orange Finanse, z której korzysta prawie pół miliona osób przestanie istnieć. Co dalej z klientami usługi? 

Spółki Orange i mBank oficjalnie poinformowały o zakończeniu współpracy. W ostaniach latach modne stało się wiązanie marek telekomunikacyjnych z bankami. Na taki krok zdecydowała się także marka Orange tworząc wraz z mBankiem Orange Finanse. Jednak współpraca nie będzie kontynuowana i po trzech latach działalności firmy mówią pas. Usługa zostanie wyłączona 31 grudnia 2018 roku.

Co z klientami Orange Finanse? 

Orange Finanse obsługiwało ok. 430 tysięcy osób. Po rozpadzie usługi będą oni obsługiwani przez mBank. Klienci nadal będą mogli korzystać ze swoich kont i wszystkich usług, w tym np. aplikacji mobilnej czy bankowości internetowej. Po prostu nie będą już korzystać z bankowości Orange Finanse, tylko z platform mBanku.

Zresztą Orange Finanse to marka, a „pod spodem” i tak formalnie to mBank dostarcza usługi bankowe – prowadzi konta, depozyty itd. Nie będzie więc żadnego przenoszenia kont, nie ma się co obawiać zmian numerów rachunku. O etapach zmian klienci będą informowani później, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kulisy rozpadu 

Orange oficjalnie powiedziało, że ta współpraca pozwoliła zdobyć im doświadczenie w obszarze finansów i usług płatniczych. Telekom poinformował także, że usługi finansowe nadal będą dla spółki stanowiły ważny element strategii i szansę rozwoju. Jednak nieoficjalnie mówi się o tym, że decyzja o zakończeniu współpracy była spowodowana niezadowalającymi wynikami. Bardziej rozczarowaną stroną jest mBank, który liczył na większą bazę klientów. Przed rozpoczęciem wspólnych działań mówili o bazie, która przyniesie ponad milion nowych klientów, a w rzeczywistości Orange dostarczyło niecałe pół miliona użytkowników. Na ten moment Orange Finanse przestaną istnieć, ale być może w przyszłości doczekamy się w Polsce Orange Banku. Taka instytucja – w pełni mobilna – ruszyła już we Francji w listopadzie ubiegłego roku.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.