Netflix

Netflix to jedna z bardziej popularnych platform VOD na świecie. Z tego serwisu korzysta około 102 milionów użytkowników. A oszuści wiedzą, że mogą na tym skorzystać. W Internecie pojawiły się nowe wiadomości, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy. Sprawdź szczegóły oszustw za pośrednictwem Netflixa. 

Użytkownicy Netflixa po raz kolejny narażeni są na oszustwo. W maju na komunikatorze WhatsApp pojawiała się fałszywa wiadomość o tym, że z Netflixa będzie można korzystać za darmo przez dwanaście miesięcy. Wysyłana była wiadomość, która o tym informowała i odsyłała do strony łudząco przypominającej stronę platformy. Następnym krokiem, aby zdobyć darmowy dostęp na rok było wysłanie SMSa, który pozbawiał nas sporej części gotówki. 

Teraz do użytkowników Netfilxa wysyłany jest mail, który zawiera informacje o możliwości zablokowania konta, jeżeli dane na nim nie zostaną zaktualizowane. W mailu standardowo podany jest link. Jeżeli się w niego kliknie to użytkownik zostaje przekierowywany na stronę podobną do oryginalnej.

Po przejściu na fałszywą stronę internauta proszony jest o podanie imienia i nazwiska oraz o numer karty kredytowej i jej daty ważności. I na tym polegać ma to oszustwo – przestępcy chcą wyłudzić pieniądze z kart kredytowych.

Aby zapobiec takiej sytuacji najlepiej uważnie czytać maile i sprawdzać z jakiego pochodzą źródła. Lepiej nie wchodzić na strony, które wysyłają nam osoby przypadkowe. Jeżeli jednak klikniecie z link to uważajcie, bo strony stworzone przez cyberprzestępców są na prawdę bardzo podobne do tych oryginalnych. Jednak jest pewno ale, oni często nie zwracają uwagi na detale np. w logo. Dlatego Wy bądźcie na to wyczuleni i nie dajcie się oszukać. 

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.