botoks na włosy

Suche, zniszczone, matowe włosy to Twoja zmora? Próbujesz wszystkich nawilżających kosmetyków, ale efekty wciąż nie są zadowalające? Rozwiązaniem może być botoks na włosy. Sprawdź, na czym to polega. 

Czym jest botoks dla włosów? 

Salony kosmetyczne oferują wiele różnych zabiegów na włosy. W obrębie owłosionej skóry głowy można także zastosować zastrzyki z botoksu.Chodzi o leczenie nadpotliwości. Pod hasłem botoks na włosy kryje się także zabieg mający na celu odnowę włosów. Chodzi po prostu o to, że aplikowane w czasie zabiegu fryzjerskiego składniki aktywne w postaci serum czy maski są na tyle skoncentrowane, że potrafią odbudować włosy od środka. Najczęściej w produktach zawarte są białka oraz keratyna, czyli naturalny budulec włókien włosów.

Jak przebiega zabieg w salonie fryzjerskim? 

Pierwszym etapem zabiegu jest nałożenie głęboko oczyszczającego szamponu, który otwiera łuskę włosa. Następnie aplikowane jest serum przy pomocy niewielkiej strzykawki. Następnie nakładana jest maska zamykająca łuski włosów razem ze składnikami preparatu. Zabieg trwa około 40-60 minut, a jego koszt to około 50 złotych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny,a co więcej chwile spędzone na fotelu fryzjerskim mogą być bardzo przyjemne.

Dla jakiego typu włosów jest dedykowany ten zabieg?

Najwięcej na takim zabiegu skorzystają włosy suche i zniszczone. Włosy, które są często farbowane i poddawane różnym stylizacjom na ciepło oraz takie, na które nakładane jest dużo środków chemicznych mogą zostać odbudowane pod wpływem botoksu. Zabieg ma za zadanie wyrównać gospodarkę wodną we wnętrzu włosa. Za sprawą kolagenu i kwasu hialuronowego włos przez kilka tygodni utrzymuje wilgoć.

Domowy botoks na włosy

Od jakiegoś czasu pojawiają się w Internecie kosmetyki, które umożliwiają zrobienie botoksu na włosy w domowych warunkach. Można kupić ampułki, które zawierają w swoim składzie m.in. kolagen, kwas hialuronowy oraz keratynę. Preparat należy nałożyć na umyte włosy i pozostawić go na 30 minut. Dla lepszego efektu można nałożyć na głowę czepek.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.