najgorsza jedenastka

Polacy na mistrzostwach świata zagrali bardzo słabo. Za występ odpowiedzialność wziął trener reprezentacji – Adam Nawałka, który zrezygnował z pełnionej funkcji. Jednak teraz gdy mundial jest już zakończony czas na podsumowania. Dziennikarze „L’Equipe” wytypowali najgorszą jedenastkę turnieju. Znalazło się w niej trzech polskich piłkarzy. 

Po awansie na piłkarskie mistrzostwa świata nadzieje polskich kibiców zostały rozbudzone. Na mundial nasza drużyna jechała z podniesioną głową i wolą walki. Eksperci mówili nawet o tym, że Polska mogła zostać czarnym koniem tych rozgrywek. Jednak jak wiemy nic z tych rzeczy się nie sprawdziło – Polacy zagrali fatalnie, przegrali dwa pierwsze mecze z Kolumbią i Senegalem, a ostatni mecz z Japonią był wygrany. Jednak ta wygrana również wzbudziła wiele kontrowersji. Jednak działacze PZPN szybko reagują na sytuację i już wybrali nowego trenera reprezentacji. 

W niedzielę zakończył się mundial – Francja odniosła efektowne zwycięstwo nad drużyną Chorwacji, która walczyła w tym turnieju jak żadna inna ekipa. Po tym spotkaniu nadszedł czas na podsumowania. Dziennikarze z dziennika „L’Equipe” wytypowali najgorszą jedenastkę turnieju. Listę piłkarzy, którzy zawiedli podczas zawodów sporządzili na podstawie średniej ocen wystawianych w każdym spotkaniu. Aby znaleźć się w zestawieniu trzeba było zagrać w minimum dwóch spotkaniach.

W gronie najgorszych piłkarzy mundialu 2018 nie zabrakło gwiazd, choćby trzech Niemców – Samiego Khediry, Mesuta Oezila oraz Thomasa Mullera. Tak samo licznie reprezentowani są jednak Polacy. I co ciekawe, najgorszą średnią zanotowali Łukasz Piszczek, Maciej Rybus (obaj po 3 w 10-stopniowej skali) i Jacek Góralski (3,5). Oprócz nich w tej niechlubnej drużynie znaleźli się jeszcze: bramkarz Caballero (Argentyna), obrońcy Alvarez (Meksyk) i Duarte (Kostaryka) oraz napastnicy Sisto (Dania) i Iheanacho (Nigeria).

Dla przeciwwagi najlepszą „jedenastkę” turnieju utworzyli, zdaniem „L’Equipe”: Courtois – Trippier, Varane, Thiago Silva, Hernandez – Pogba, Modrić, De Bruyne – Mbappe, Cavani, Hazard.

Zgadzacie się wyborami dziennikarzy?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.