najgorsza jedenastka

Polacy na mistrzostwach świata zagrali bardzo słabo. Za występ odpowiedzialność wziął trener reprezentacji – Adam Nawałka, który zrezygnował z pełnionej funkcji. Jednak teraz gdy mundial jest już zakończony czas na podsumowania. Dziennikarze „L’Equipe” wytypowali najgorszą jedenastkę turnieju. Znalazło się w niej trzech polskich piłkarzy. 

Po awansie na piłkarskie mistrzostwa świata nadzieje polskich kibiców zostały rozbudzone. Na mundial nasza drużyna jechała z podniesioną głową i wolą walki. Eksperci mówili nawet o tym, że Polska mogła zostać czarnym koniem tych rozgrywek. Jednak jak wiemy nic z tych rzeczy się nie sprawdziło – Polacy zagrali fatalnie, przegrali dwa pierwsze mecze z Kolumbią i Senegalem, a ostatni mecz z Japonią był wygrany. Jednak ta wygrana również wzbudziła wiele kontrowersji. Jednak działacze PZPN szybko reagują na sytuację i już wybrali nowego trenera reprezentacji. 

W niedzielę zakończył się mundial – Francja odniosła efektowne zwycięstwo nad drużyną Chorwacji, która walczyła w tym turnieju jak żadna inna ekipa. Po tym spotkaniu nadszedł czas na podsumowania. Dziennikarze z dziennika „L’Equipe” wytypowali najgorszą jedenastkę turnieju. Listę piłkarzy, którzy zawiedli podczas zawodów sporządzili na podstawie średniej ocen wystawianych w każdym spotkaniu. Aby znaleźć się w zestawieniu trzeba było zagrać w minimum dwóch spotkaniach.

W gronie najgorszych piłkarzy mundialu 2018 nie zabrakło gwiazd, choćby trzech Niemców – Samiego Khediry, Mesuta Oezila oraz Thomasa Mullera. Tak samo licznie reprezentowani są jednak Polacy. I co ciekawe, najgorszą średnią zanotowali Łukasz Piszczek, Maciej Rybus (obaj po 3 w 10-stopniowej skali) i Jacek Góralski (3,5). Oprócz nich w tej niechlubnej drużynie znaleźli się jeszcze: bramkarz Caballero (Argentyna), obrońcy Alvarez (Meksyk) i Duarte (Kostaryka) oraz napastnicy Sisto (Dania) i Iheanacho (Nigeria).

Dla przeciwwagi najlepszą „jedenastkę” turnieju utworzyli, zdaniem „L’Equipe”: Courtois – Trippier, Varane, Thiago Silva, Hernandez – Pogba, Modrić, De Bruyne – Mbappe, Cavani, Hazard.

Zgadzacie się wyborami dziennikarzy?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.