Jerzy Brzęczek
foto. laczynaspilka.pl

Po zupełnie nieudanych mistrzostwach świata w wykonaniu naszych piłkarzy, PZPN podjął decyzję o zwolnieniu Adama Nawałki. Dziś poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Polski – został nim Jerzy Brzęczek. 

Mundial w Rosji się jeszcze nie skończył, ale dla polskich piłkarzy skończył się już dawno. Polacy odpadli już po pierwszej rundzie, a przegrana była o tyle dotkliwa, że nasi zawodnicy zagrali po prostu zły futbol. Odpowiedzialność za porażkę wziął trener reprezentacji Adam Nawałka, który stracił swoje stanowisko. Dzisiaj władze PZPN podały nazwisko nowego selekcjonera, a będzie nim Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

Kim jest Jerzy Brzęczek? 

To były reprezentant reprezentacji Polski, w której wystąpi 42 razy. Pełnił w niej także funkcję kapitana w drużynie, która zdobyła srebro igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2010 roku. Został wtedy pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa. Jednak po serii nieudanych meczy został zwolniony. Jego ostatnim klubem była Wisła Płock, którą prowadził od lipca 2017 roku. Jerzy Brzęczek jest też wujem Jakuba Błaszczykowskiego.

Co myślicie o wyborze nowego selekcjonera?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.