Matrixyl to peptyd, który ma szerokie zastosowanie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i pielęgnacyjnych. Substancja ta nie tylko niweluje oznaki starzenia, przywraca jędrność owalu twarzy czy odmładza dłonie, ale również przynosi efekty w pozbywaniu się rozstępów. Matrixyl coraz częściej zastępuje retinol – pochodną witaminy A, który choć jest skuteczny, to może powodować skutki uboczne w postaci alergii, podrażnień czy łuszczenia się skóry. Opisujemy jak działa ten innowacyjny peptyd i kto powinien go używać.

Produkty zawierające Matrixyl mają działanie długofalowe i w odróżnieniu od zabiegów medycyny estetycznej, są bezinwazyjne. Poprawiają kondycję skóry – staje się ona bardziej elastyczna, a zmarszczki i linie mimiczne spłycają się. Matrixyl wspomaga proces naprawczy skóry, wzmacnia ją, ujednolicając przy tym koloryt cery. Kosmetyki zawierające ten wyjątkowy peptyd, przeznaczone są zarówno dla osób chcących rozpocząć profilaktykę przeciwzmarszczkową, jak i tych z pierwszymi oznakami starzenia czy cerą dojrzałą. – Przykładem dobrego kosmetyku z Matrixylem jest serum peptydowe marki Timeless, zawierające Matrixyl Synthe’6. Należy jednak pamiętać, że w pielęgnacji, nie tylko przeciwzmarszczkowej, wyjątkowo ważny jest indywidualny dobór odpowiednich kosmetyków. Każda skóra starzeje się w innym tempie, dlatego pielęgnacja powinna być spersonalizowana. Dobre sklepy z kosmetykami coraz częściej oferują swoim klientkom darmowe konsultacje ze specjalistami, którzy pomagają w doborze produktów do potrzeb cery – mówi Karolina Berdzik kosmetolog, która dobiera pielęgnację klientkom sklepu Cosibella.pl.

Do twarzy i ciała

Nie tylko twarz narażona jest na proces starzenia – z wiekiem skóra na całym ciele traci elastyczność. Oznaki starzenia szczególnie widoczne są na dłoniach i szyi, rozmywa się także kontur twarzy, a jej owal opada. Kosmetyki z Matrixylem w składzie napinają skórę przywracając jej jędrność i sprężystość, dlatego warto stosować je na różne partie ciała. Stosowanie preparatów z tym peptydem w składzie przynosi też efekty w redukowaniu blizn i rozstępów. Ma on również zastosowanie profilaktyczne, zapobiegające ich powstawaniu.

Matrixyl sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy, ale także ciała. Łączony z kwasem hialuronowym doskonale nawilża skórę. Odwodniona, przesuszona skóra jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych oraz starzenie się, dlatego warto wybierać produkty zawierające wyżej wymienione substancje. Dobrym składem wyróżnia się marka Timeless, która prócz ser oferuje gamę sprayów do twarzy i ciała zawierających kwas hialuronowy i Matrixyl.  Dodatkową zaletą tych produktów jest łatwa aplikacja oraz szybkie wchłanianie – komentuje Karolina Berdzik, kosmetolog Cosibella.pl.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.