alyssa milano
foto. mirror.co.uk

#meToo / #jaTeż to hasztagi, które od dwóch dni zalewają Facebooka i Twittera. Myślisz, że to kolejna głupia moda na fejsie, cóż nie tym razem. Sprawdź, o co w tym chodzi.

Pewnie mieliście okazję zobaczyć na Waszym Facebooku lub Twitterze hasztag #metoo lub #jateż. Od wczorajszego popołudnia dodano ich na prawdę wiele. A całą akcję rozpoczęła aktorka Alyssa Milano dodając taki wpis na Twittera:

Jeśli wszystkie kobiety, które doświadczyły molestowania lub były obrażane napiszą „Me too”, być może uda nam się otworzyć ludziom oczy na ogromne rozmiary tego problemu – napisała aktorka i faktycznie widać rozmiary tego problemu. Kobiety z całego świata dzielą się swoimi historiami, kiedy były molestowane lub napastowane seksualnie. W tej chwili na Twitterze jest ok. 500 tys wpisów, co pokazuje jak wielka jest skala tego problemu. Do akcji dołączyły się także inne gwiazdy m.in.: Lady Gaga, Patricia Arquette i Gabrielle Union. Ale problem nie dotyczy tylko znanych osób. Z tych wszystkich historii opatrzonych #metoo  widzimy, że napastowania i molestowania seksualnego można doświadczyć w najbardziej codziennych sytuacjach. W Polsce także ta akcja zyskała popularność. Kobiety z kraju dzielą się swoimi opowieściami pod hasztagiem jateż lub metoo.

Ta akcja jest reakcją na aferę ze znanym producentem filmowym Harveyem Weinsteinem. Wyszło na jaw, że molestował młode aktorki, które rozpoczynały swoje kariery pod jego skrzydłami. Ofiarami producenta są m.in. Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Cara Delevigne. Od ponad tygodnia kolejne kobiety zgłaszają, że Weistein wykorzystywał je seksualnie. Alyssa Milano przyjaźni się ze zgwałconą przez Weinsteina Rose McGowan, oraz żoną producenta, projektantką Georginą Chapman. Być może stąd takie zaangażowanie aktorki w problem molestowania kobiet.

Tutaj media społecznościowe pokazały swoją siłę. Kobiety zaczęły opowiadać swoje historię. Wykazują się sporą odwagą. Jak myślicie akcja przyniesie jakieś rezultaty? 

 

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.