Lewis Hamilton

Lewis Hamilton mistrz świata Formułu 1 oficjalnie potwierdził, gdzie spędzi najbliższe dwa lata. Udało mu się osiągnąć porozumienie z Mercedesem. Sprawdźcie szczegóły kontraktu. 

Mercedes obecnie dominuje w Formule 1. Od roku 2014 Niemcy są niepokonani w F1 i zdobyli w tym czasie cztery tytuły mistrzowskie wśród kierowców. Trzy z nich to zasługa Hamiltona. Dlatego jeżeli Hamilton zastanawiał się nad zmianą zespołu to miał niewielki wybór. Przedłużenie kontraktu było raczej formalnością, zagadką była natomiast kwota na jaką podpisany będzie nowy kontrakt. Lewis Hamilton miał bowiem zażądać aż 50 milionów za sezon.

Ostatecznie sportowiec osiągnął porozumienie z Mercedesem i oficjalnie potwierdził, gdzie spędzi kolejne dwa sezony.

Przedłużenie kontraktu w zasadzie było formalnością, bo już zimą usiedliśmy wspólnie z Toto Wolffem i uzgodniliśmy zarys współpracy. Dlatego dobrze, że udało się złożyć podpis na dokumencie. Możemy to ogłosić i kontynuować dalszą pracę. Jestem częścią rodziny Mercedesa od 20 lat i nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy niż teraz – ogłosił Lewis Hamilton.

Byliśmy dogadani z Lewisem od momentu, kiedy po raz pierwszy usiedliśmy przy stole, by omówić szczegóły tego kontraktu. Zrozumiałe jest to, że pojawiało się mnóstwo spekulacji wokół tych rozmów. Dobrze, że możemy ogłosić oficjalnie zawarcie umowy. Teraz mamy spokój, bo nie chcieliśmy, aby ludzie dłużej czekali na tę informację – doda Toto Wolff, szef Mercedesa.

Lewis Hamilton w zespole Mercedes będzie jeździł do 2020 roku.
Według BBC kierowca zarobi przynajmniej 30 mln funtów za sezon, a łącznie z bonusami jego zarobki mogą sięgnąć nawet 40 mln funtów.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.