usg kolana warszawa

Czy wiesz, że najczęściej diagnozowane urazy ortopedyczne to te, które występują w obrębie kolana? Wszystko dlatego, że ten staw jest ogromnie eksploatowany, dźwiga ciężar całego ciała.

Przeważnie pojawiają się schorzenia związane z uszkodzeniem łąkotki. Ból pojawia się w pierwszym etapie podczas kucania czy podskoków, w późniejszej fazie również w czasie chodzenia. Okazuje się, że łąkotka ulega uszkodzeniu nie tylko w wyniku nagłego urazu bądź kontuzji, na przykład upadku. Bardzo często problemy z tą częścią ciała mają związek ze stanami zwyrodnieniowymi. Wpływ na to może mieć otyłość, zła dieta, naturalny proces starzenia się organizmu, siedzący tryb życia albo zbyt intensywna aktywność fizyczna. Na problemy z kolanami bardzo często uskarżają się sportowcy, w tym kolarze.

Diagnostyka prowadzona jest wstępie poprzez realizację usg kolana. Warszawa posiada kilka profesjonalnych klinik, w których takie badanie można wykonać bez długiego oczekiwania w kolejce. Kolejne badania zaleca już ortopeda. Mokotów i każda inna dzielnica stolicy dysponuje tego rodzaju medykami. Jeśli nie można się do nich dostać w ramach NFZ, z powodzeniem udaje się zapisać na wizytę prywatną, nawet jeszcze tego samego dnia. Pamiętajmy, by urazów kolana nigdy nie bagatelizować. Rozpoznane we wczesnej fazie rozwoju udaje się nieinwazyjnie zwalczyć. W zaawansowanej fazie ratunkiem przed trwałym unieruchomieniem może być już tylko operacja chirurgiczna.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.