kierowcy ciężarówek uratowali samobójcę

Policja w Detroit otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał skoczyć z wiaduktu na ośmiopasmową jezdnię. Uniemożliwili mu to jednak kierowcy ciężarówek.

Niesamowita akcja kierowców ciężarówek uniemożliwiła próbę samobójczą w Detroit. Trzynastu kierowców ustawiło swoje pojazdy pod wiaduktem w taki, sposób, aby zminimalizować ewentualne uszkodzenia po skoku mężczyzny.

Policja po otrzymaniu zgłoszenia o mężczyźnie planującym samobójstwo zaczęła organizować pomoc. Pierwszym krokiem było zamknięcie ośmiopasmowej autostrady. Później policjanci poprosili o pomoc właśnie kierowców ciężarówek, którzy jechali tą trasą. Ściągnęli ich pod wiadukt, a ci ustawili samochody tak, aby uniemożliwić mężczyźnie skok na jezdnię.

Akcja przyniosła pozytywny skutek – mężczyzna po trzech godzinach negocjacji zdecydował się zejść z wiaduktu. Został przewieziony do szpitala, aby specjaliści mogli pomóc mu zmierzyć się z jego problemami.

Trzynastu kierowców samochodów ciężarowych, które brały udział w akcji policji, zostało okrzykniętych bohaterami. Okazało się również, że nietypowa metoda ratowania życia potencjalnych samobójców jest stosowana przez policję ze stanu Michigan od lat.

Robimy to od czasu, kiedy jestem w departamencie, czyli od 1995 roku. Udawało nam się to ukrywać długo, ale gdy pojawiły się media społecznościowe i telefony komórkowe, wszystko się zmieniło – zdradził stacji Fox News porucznik Mike Shawn.

Po prostu ściągamy ciężarówki z okolicy i kierujemy je w miejsce, gdzie są potrzebne. Następnie ustawiamy je w linii – tłumaczy, dodając, że kierowcy zawsze chętnie pomagają mundurowym w tego typu akcjach.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.