nowe przepisy - motocykliści z udogodnieniami

Od początku maja w Warszawie motocykliści będą mieli większe udogodnienia. Miasto testuje nowe możliwości i pozwala jednośladom wjechać na bus pasy. Testowane odcinki będą funkcjonować do 2019 roku. Później miasto zdecyduje o ewentualnym przedłużeniu pozwolenia.

Nowe przepisy weszły w życie z dniem 1 maja. Po buspasach przy ul. Radzymiśkiej i na Trasie Łazienkowskiej motocykliści będą się poruszać do końca października 2019 roku. Ten okres ma posłużyć władzom stolicy do oszacowania korzyści wynikających z takiego rozwiązania i ewentualnie rozszerzenia na inne ulice.

Nasze analizy i doświadczenia z innych miast w Polsce pokazują, że jest to bezpieczne, ale każde miasto ma swoją specyfikę więc chcemy to rozwiązanie przetestować na naszych ulicach – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Motocykliści jeżdżą po buspasach już w Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku i Łodzi. Po głębszych analizach dotyczących ruchu drogowego w stolicy stwierdzono, że nie powinno to utrudniać pracy komunikacji miejskiej, a funkcjonariusze policji uważają to za dobre rozwiązanie. Dzięki buspasom, motocykliści nie będą musieli przeciskać się między samochodami, co jest legalne, ale czasami bardzo niebezpieczne.

Miasto jednak ostrzega kierowców, że jeżeli podczas obserwacji nowych rozwiązań dojdzie do dużej ilości wypadków z udziałem motocyklistów, to nowe przepisy zostaną wycofane. Trzeba uważać i jeździć ostrożnie, a szczególnie zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Może dzięki temu, w Warszawie będzie mniej wypadków, a kierowcy będą mieli większy komfort jazdy.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.