szczepienia ochronne
Pamiętaj o szczepieniach przed wyjazdem

Do każdego wyjazdu za granicę musimy się odpowiednio przygotować. Jeśli wybieramy się gdzieś blisko, wystarczy spakowanie bagażu oraz zabranie wszystkich niezbędnych dokumentów. Natomiast w przypadku wyprawy do jakiegoś egzotycznego kraju, niezwykle przydatne może okazać się nam szczepienie przeciwko chorobom tropikalnym.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepienia przed wyjazdem nie są prawnie wymagane, jednakże mimo wszystko warto udać się do lekarza w tej sprawie. Tego typu szczepieniami zajmuje się medycyna podróży, stąd też powinniśmy poszukać lekarza tejże specjalności. Szczepionki te są bardzo skuteczne w ochronie ludzkiego organizmu przed zachorowaniem na różnego rodzaju choroby tropikalne. Oczywiście, żadna szczepionka nie zapewnia stuprocentowej ochrony, jednakże nawet w przypadku zainfekowania przebieg choroby będzie znacznie łagodniejszy.

Jakie mogą być konsekwencje braku szczepienia?

W wielu krajach, które są położone w strefie klimatu równikowego bądź zwrotnikowego, występują rozmaite choroby tropikalne. Niektóre z nich mogą być dla nas bardzo szkodliwe. W przypadku infekcji, jeżeli nie zostaliśmy wcześniej zaszczepieni, zachorowanie kończy się hospitalizacją, co może narazić nas na dodatkowe i niemałe koszty. Ponadto, w wielu krajach opieka szpitalna jest na niższym poziomie, aniżeli w Polsce. Zatem jak widać, szczepienia przed podróżą mogą ochronić nas przed poważnymi kłopotami.

Gdzie znaleźć klinikę medycyny podróży?

Szczepienia ochronne możemy przyjąć w klinice medycyny podróży. O tym, gdzie znajduje się najbliższa z nich możemy dowiedzieć się z Internetu – z całą pewnością znajdziemy ją bez problemu. Możemy również zapytać naszego lekarza rodzinnego podczas rutynowej wizyty w przychodni lub naszych znajomych, którzy wcześniej wyjeżdżali za granicę.

Szczepienia przed chorobami tropikalnymi nie są wymagane, jednakże zaleca się turystów do ich przyjęcia. Bywają sytuacje, w których mogą nas one ochronić przed bardzo poważnymi kłopotami. Szczególnie powinniśmy pamiętać o przyjęciu szczepienia przed wyjazdem do Afryki.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.