Krzysztof Miętus
foto. Rafał Rusek

Jeden z polskich skoczków narciarskich po bardzo udanym sezonie dla reprezentacji postanowił zakończyć karierę sportową. Krzysztof Miętus, bo o nim mowa ma zaledwie 27 lat. 

Krzysztof Miętus w pierwszej części sezonu był członkiem drużyny A w skokach narciarskich jednak postanowił zakończyć swoją karierę jako zawodnik. Jednak nie żegna się całkowicie ze skokami.

27 latek debiutował w sezonie 2007/2008 w zawodach Pucharu Świata. Wystąpił wtedy w dwóch konkursach na skoczni w Predazzo, lecz nie zdołał awansować do serii finałowej (był 44. i 47.). Pierwsze punkty wywalczył dopiero rok później, zajmując na Wielkiej Krokwi w Zakopanem 22. miejsce. Zdecydowanie najlepszy w jego wykonaniu był jednak sezon 2012/2013, kiedy wywalczył łącznie 103 punkty, a w Klingenthal otarł się o miejsce w czołowej dziesiątce, zajmując najwyższe w karierze, jedenaste miejsce.

To właśnie w sezonie 2012/2013 dwukrotnie stawał na podium konkursów drużynowych PŚ. W Zakopanem wraz z kolegami był drugi, zaś w Lahti zajął trzecią pozycję.

Jednak zakończenie kariery aktywnego zawodnika to nie koniec przygody ze skokami narciarskimi. Teraz Krzysztof Miętus będzie się sprawdzał w roli drugiego trenera klubu Eve-nement. Jak były już zawodnik sam przyznaje nie wyobraża sobie, żeby całkowicie zrezygnować ze skoków narciarskich. I cieszy się z nowych wyzwań.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.