Pomysł na romantyczną kolację
Pomysł na romantyczną kolację

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie romantycznej randki. Dla jednych będzie to spacer w blasku księżyca, dla innych wspólne wyjście do teatru. Jest jednak coś, co lubią wszyscy. To kolacja we dwoje.

Od czego zacząć?

Przygotowując romantyczną kolację musimy przede wszystkim zastanowić się nad tym, co chcielibyśmy podać naszej drugiej połówce. Na pewno znamy jej ulubione potrawy, więc wybór ten jest nieco ułatwiony. Możemy jednak zmienić zasady i zaprosić naszą sympatię na wspólne gotowanie i następnie zjedzenie dania, które przygotujemy. To już zależy od nas i od naszych możliwości. Warto jednak zadbać, aby potrawy były lekkie i aromatyczne. Ciekawe smaki wprawią nas bowiem w dobry nastrój. Do potraw możemy również podać ulubione wino. Jeśli nie mamy pomysłu na to co podać, skorzystajmy z Internetu. Jest tam cała masa przepisów, wystarczy tylko wpisać „romantyczna kolacja przepisy” lub „przepisy na romantyczne kolacje”.

Romantyczny nastrój

Pomysł na romantyczną kolację nie może zostać zrealizowany bez odpowiedniego nastroju. Otóż w tym celu musimy przygotować odpowiednie światło. Dobrze jest zapalić świece, jedna z nich może być zapachowa. Elementem, który sprawia, że atmosfera jest wyjątkowo miła, jest muzyka. Powinna być ona łagodna i niezbyt głośna, winna nam towarzyszyć w tle. Wybierzmy nasze ulubione piosenki o miłości, tak by słuchało się ich z przyjemnością.

Co jeszcze?

Zadbajmy również o odpowiedni strój. Chcemy przecież podobać się nasze sympatii. Panie mogą więc włożyć elegancką sukienkę i biżuterię delikatnie podkreślającą ich urodę, z kolei panowie garnitur lub koszulę. To bardzo ważne, albowiem właściwy strój pokazuje, że odnosimy się z szacunkiem do drugiej osoby.

Romantyczna kolacja to znakomity sposób spędzania czasu we dwoje. Możemy bowiem nie tylko zjeść coś dobrego w towarzystwie ukochanej osoby, ale również poznać jej gust i sprawdzić czy lubimy podobne smaki. Ponadto, jest to okazja to spotkania z drugim człowiekiem, o co w dzisiejszym zabieganym świecie nie jest zbyt łatwo.

4 KOMENTARZE

  1. Ja na swoją pierwszą kolację romantyczną zrobiłam stek z pieczonymi batatami i sosem czosnkowym. Pamiętam że potem strasznie tego sosu żałowałam bo się stresowałam i pożerałam ogromną ilość gumy do żucia. Ale sam stek i bataty wyszły rewelacyjnie, zwłaszcza że robiłam to pierwszy raz. Mój dzisiejszy mąż był pod mega wrażeniem, zwłaszcza że nie miałam wtedy 20lat. Jeśli ktoś chce zrobić wrażenie na mężczyźnie, co lubi mięso to polecam ten wybór. Tylko że sos inny wybierzcie 😉

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.