szkolenia integracyjne

90% firm amerykańskich stawia na integrację pracowników w ramach wzmacniania ich zawodowych relacji. Okazuje się, że tylko zgrany zespół może przyczyniać się do generowania jak największych zysków firmy. W Polsce bierze z nich przykład blisko 50% przedsiębiorców. Spotkania integracyjne cieszą się coraz większą popularnością i nie ma wątpliwości, że tego rodzaju wydarzenia wykazują jedynie same walory. Przedstawiamy najchętniej akceptowane pomysły na lepsze poznanie współpracowników. Niektóre z nich wcale nie są oczywiste.

Właściciele firm najczęściej decydują się na tradycyjne spotkania w formie uroczystego obiadu, kolacji, bankietu. Zdarza się, że zapraszają zatrudniony personel do klubu, restauracji, na koncert, spektakl teatralny. Coraz częściej stawiają też nie tylko na rozrywkę, ale też naukę i dokształcanie zespołu. W tym przypadku prym wiodą gry szkoleniowe. Przykłady takich zajęć to między innymi szkolenia integracyjne w terenie, ale też w salach szkoleniowych. Wszystkie przyczyniają się do lepszego poznawania współpracowników, ale też zdobywania przez nich wiedzy i technicznych umiejętności przydatnych w pracy. W tradycyjnej formie odbywają się również szkolenia otwarte, które przeważnie organizowane są dla całego zespołu.

Jeśli pracodawca skupia się na spełnianiu potrzeb swoich pracowników, to wie doskonale, że dla nich najbardziej atrakcyjne są kilkudniowe wyjazdy, w ramach których mogą się integrować. Na takich organizowane są nie tylko szkolenia, ale też rozrywka w najlepszym wydaniu. Spływy kajakowe, rejsy jachtem, zwiedzanie największych atrakcji konkretnego miasta, warsztaty sushi, gra w paintball, biegi survivalowe, pobyt w escape roomach, to tylko niektóre z propozycji.

Korzyści z integracji pracowników

Ciekawostką jest fakt, że gwarancja częstych spotkań integracyjnych jest bardzo często bonusem dla pracownika. Okazuje się, że do firm, które takowe oferują, składanych jest o wiele więcej CV aniżeli to tych, które rezygnują z tego typu inwestycji w rozwój personelu.

Ale to niejedyna zaleta organizacji tego typu wydarzeń. Rzeczywiście gry integracyjne pozwalają lepiej poznać zespół, co pozytywnie wpływa na efekty ich pracy. Pracodawcy, którzy rezygnują ze spotkań integracyjnych dla pracowników, twierdzą, że inwestycja tego rodzaju się nie zwraca. Prawda jest jednak zupełnie inna. Już dawno udowodniono, że personel, który jest zadowolony z warunków zatrudnienia, który czuje się zadbany i ważny, jest o wiele bardziej efektywny. Praca, którą się zwyczajnie lubi, przynosi finalnie większe zyski.

Nie ma też wątpliwości, że spotkania integracyjne uczą. Pracownicy mogą zdobyć nowe umiejętności, wiedzę, ale też doświadczenie. To z kolei pozwala im skuteczniej pracować.

Uznaje się, że w kolejnych latach integracja pracowników będzie cieszyć się jeszcze większą popularnością, a pracodawcy nie zrezygnują z tej formy dodatkowych korzyści dla zatrudnionych.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.