świąteczne prezenty

Świąteczne prezenty sprawiają wiele radości, jednak ich kupowanie bywa kłopotliwe. Chcemy, żeby podarunki spełniały marzenia naszych bliskich. Jednak paradoksalnie najwięcej kłopotów mamy z zakupem ich dla rodziców i „drugiej połówki”.

Wśród wymarzonych podarunków ankietowani wskazują najczęściej karty podarunkowe, elektronikę, kosmetyki i perfumy. Z kolei na liście nietrafionych prezentów można znaleźć skarpety, świąteczne swetry i… przeterminowane produkty spożywcze.

Stówkę, a może dwieście – ile pieniędzy przeznaczamy na prezenty? 

Jak wykazuje badanie przeprowadzone przez firmę Wyjątkowy Prezent, na upominki zamierzamy przeznaczyć 50-100 zł (38 proc. badanych) albo więcej: 100-200 zł (33 proc. badanych). Na droższe prezenty świąteczne, powyżej 500 zł pozwoli sobie ok. 4 proc. badanych. 12 proc. wyda mniej – do 50 zł.

Co najchętniej kupujemy? 

Najchętniej kupowane są elektronika, moda i książki (każda z tych kategorii to 26 proc. deklaracji zakupowych). Równie chętnie kupujemy karty podarunkowe i vouchery. Czy to oznacza, że wolimy zrzucić trud wybierania prezentu na obdarowanego? A może po prostu nie chcemy dawać nietrafionego prezentu? Karty podarunkowe lub vouchery wybrało 30 proc. ankietowanych.

Czego nie kupować? 

Nikt z nas nie chciałby, by nasz prezent był tym nietrafionym. A co znajduje się na liście niechcianych prezentów? Świąteczny sweter, krawat, skarpety i bielizna. W dalszej kolejności: porcelanowa figurka, perfumy o nietrafionym zapachu i zdublowana książka. Jedyna rada, nie kupujcie swetra z reniferem ani perfum, jeśli nie macie pewności, że zapach jest tym wymarzonym. A skarpety i bieliznę kupujmy raczej bez okazji…

Ciekawe jest też miejsce kupowania świątecznych prezentów. Najchętniej po świąteczne zakupy idziemy do galerii handlowej (75 proc.), kupujemy w sklepach on-line (42 proc.) oraz na aukcjach internetowych (18 proc.). Sklepy poza galeriami to miejsce zaledwie 15 proc. naszych prezentowych zakupów.

Nie wiemy, co kupić mamie pod choinkę

A jakie prezenty sprawiają nam największą trudność? Największy problem mamy z kupieniem prezentu dla ukochanego/ukochanej oraz rodziców (31 proc.). Najmniej problemów sprawiają nam prezenty dla przyjaciół (7 proc.) i dzieci (11 proc.).

(Źródło: PAP)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.