ranking szpitali

Opublikowano Ranking Szpitali. Jest ono częścią programu Bezpieczny Szpital. Poznaliśmy zwycięzców. Sprawdźcie, który szpital jest najlepszy i co o tym decyduje. 

Poznaliśmy najlepsze polskie szpitale. Ponownie w Rankingu Szpitali zwyciężyło Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Zestawienie jest częścią realizowanego od 3 lat programu Bezpieczny Szpital Przyszłości.
Za stronę merytoryczną rankingu odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a patronat nad nim objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Wicedyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Michał Bedlicki wyjaśnia, że ranking powstał na podstawie opracowanej przez Centrum i wysyłanej do szpitali ankiety. Zawiera ona niemal 300 pytań dotyczących infrastruktury szpitalnej, jakości opieki, komfortu pobytu pacjenta w szpitalu, zakażeń, uzyskanych certyfikatów i sytuacji finansowej placówki.
Kolejne dwa miejsca w rankingu 100 najlepszych placówek medycznych w kraju zajęły: Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku – poinformował Dariusz Szafrański z firmy doradczej IDEA Trade, głównego organizatora rankingu.

Wśród szpitali zabiegowych monospecjalistycznych (bez onkologicznych) pierwsze miejsce zajął Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Najlepszą niezabiegową placówką okazał się natomiast Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

W pierwszej dziesiątce głównego rankingu (obejmującego 100 szpitali) znalazły się jeszcze szpitale z m.in Zamościa, Białej Podlaskiej, Chorzowa oraz Lubina.

Marcin Malinowski z IDEA Trade powiedział PAP, że w zestawieniu „złotej setki” polskich szpitali w 2017 r. najbardziej awansował Dolnośląski Szpital Specjalistyczny – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Wspiął się on aż o 53 pozycje, z 71. na miejsce 18.

Zwycięzcy Rankingu Szpitali 2017 zostaną przedstawieni w czwartek w Warszawie podczas uroczystej gali, na której spotkają się przedstawiciele 120 najlepszych szpitali publicznych i prywatnych.

Pełne wyniki rankingu, który obejmuje również zestawieni szpitali w poszczególnych województwach, znajduje się na stronie www.rankingszpitali.com.pl.

(Źródło: PAP)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.