zmiany na Facebooku

Dziś w nocy Mark Zuckerberg opublikował post, w którym wyjaśnia przyczyny i charakter zmian w serwisie społecznościowym. Dotkną one wszystkich użytkowników. Sprawdź, o co chodzi. 

Zmiany na Facebooku będą dotyczyły postów, które wyświetlają nam się na tablicy. W obecnej sytuacji widzimy dużo treści pochodzących od firm, marek, mediów. W wielości informacji znikają posty publikowane przez naszych znajomych, rodzinę, przyjaciół. 

Mark Zuckerberg chce zmienić komfort korzystania z serwisu. Dochodziły do niego głosy niezadowolonych użytkowników, które dotyczyły tego, że są zalewani treściami, które ich nie interesują. Pierwszą zmianą jaką zobaczymy będzie więcej postów od osób, które na prawdę znamy, a mniej pochodzących z wszelakich fanpage’y. Właściciel serwisu podkreśla, że jego celem zawsze były i są kontakty między ludzkie. Chce dawać ludziom możliwość interakcji internetowej – stąd decyzja o zmianie w pokazywanych aktualnościach.

Inną kwestią poruszaną przez Marka Zuckerberga są reakcje ludzi na to, co jest zamieszczane w serwisie. To kolejny powód, dlaczego zasięgi postów firm, marek oraz mediów będą zmniejszane. Facebook stawia na  treści wideo i transmisje na żywo, ponieważ to one jak żadne inne posty wywołują najwięcej emocji u użytkowników i zachęcają do dyskusji.

Te zmiany na Facebooku to prawdziwa rewolucja, zwłaszcza dla osób, które rozwijają swoją markę w social mediach. Odnowionego fejsa zobaczymy już za kilka tygodni. Jak Wam się podoba ten pomysł?

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.