szukanie pracy

Kto lubi szukać pracy? Chyba nikt. Oferty pracy niby są, ale proces znalezienia odpowiedniej oferty jest żmudny i czasochłonny. Od teraz jest możliwość, aby ktoś zrobił to za Ciebie.

Warszawska firma stworzyła rodzaj sztucznej inteligencji, której zadaniem jest dobieranie i przesyłanie ofert pracy do indywidualnych preferencji. Jak to działa? Wszystko dzieje się na Facebooku i jego czacie. Rozpoczynamy rozmowę z Botem, on zadaje nam kilka pytań odnośnie naszego doświadczenia, wykształcenia. Pyta także jakiej pracy szukamy, czym chcemy się zajmować. Rozmowa z Botem może być też rozwijająca i nakreślająca kierunek drogi zawodowej – bot podpowiada, jakie ścieżki kariery są dla nas możliwe i w jakich miastach możemy szukać pracy – mówi Krzysztof Sobczak, CEO w Emplocity.pl, twórcy platformy rekrutacyjnej wykorzystującej sztuczną inteligencję.

Pomoc bota polega na tym, że przeszukuje on za nas oferty pracy i wybiera te najodpowiedniejsze. Następnie kontaktuje się z pracodawcami i proponuje im naszą kandydaturę. Jeśli któryś z nich wyrazi nami zainteresowanie, bot wraca do nas z tą informacją i możemy – już bez jego pomocy – umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

Bot rekrutacyjny jest dostępny na komunikatorze Facebook Messenger oraz platformie Emplocity.pl.

(Źródło: infowire.pl)

5 KOMENTARZE

  1. poszedłeś do łazienki? a nie to robot poszedł za Ciebie 😀 ludzie, szaleństwo….. co jak co ale pracę żeby ktoś szukał? rozumiem zakupy, jakieś zajęcia, wystrój domu… rozumiem nawet dobieranie się w pary po analizie ludzkich wartości i charakterów, ale…..

  2. to już jest chore… zaraz w ogóle nic nie bedzie czlowiek robil bo wszystko zrobi robot… człowiek z lenistwa i głupoty to się pogrąży jeszcze bardziej niz z nienawiści!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.