Ryanair

Ryanair wprowadza zmiany w polityce bagażowej, wejdą w życie od poniedziałku 15 stycznia. Sprawdźcie, jaki bagaż będziecie mogli ze sobą zabrać. 

Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie. W liniach Ryanair – priority obejmuje podróżnych z kategorią Plus, Family Plus, Flexi Plus. Można je kupić od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później nawet do 1 godziny przed lotem za 30 zł).

Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład będą podróżowali z jednym bagażem podręcznym w kabinie. Będzie to mały bagaż o rozmiarze 35 cm x 20 cm x 20 cm. Drugi, większy bagaż podręczny (o rozmiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm) zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Ryanair nadal pozwala korzystać z dwóch bagaży ale… W tym oddawanym do luku nie powinno być np. aparatu fotograficznego, laptopa, pieniędzy. Te przedmioty mogą utrudnić pakowanie.

Plusem jest to, że obniżone zostaną stawki za przewóz bagażu rejstrowanego – ze 150 zł do 105 zł. Razem z kosztami zmieni się limit wagowy z 15 kg do 20 kg.

Ryanair tłumaczy, że takie zmiany są konieczne, bo większość pasażerów zabierała na pokład dwa bagaże podręczne, które nie mieściły się w schowkach. Powodowało to konflikty oraz opóźnienia. Takie rozwiązanie ma zapewnić szybsze zajmowanie miejsc w samolocie.

(Źródło: onet.pl)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.