pomysł na biznes

Wiele osób marzy o otwarciu własnej firmy. Niezależność, poczucie tego, iż pracuje się tylko dla siebie, że nie ma szefa, który wydaje polecenia, to wszystko jest bardzo kuszące. Jednak nie jest to w rzeczywistości takie proste jak by się mogło wydawać. Początkiem każdego biznesu jest dobry pomysł. Gdzie zatem szukać inspiracji?

Hobby

Hobby to znakomity pomysł na biznes. Czyż nie wspaniale byłoby zarabiać na tym, co się bardzo lubi? Jeśli zatem lubisz piec ciasta, może warto pomyśleć o niewielkiej cukierni lub usługach cateringowych, gdy twoją pasją są języki obce, możesz otworzyć szkołę językową z dojazdem do klienta. Pomysłów i możliwości jest naprawdę mnóstwo. Niemniej jednak decydując się na daną działkę należy wziąć pod uwagę rozmaite czynniki dotyczące ryzyka. Czy twoje hobby zainteresuje potencjalnych klientów? Trzeba się nad tym zastanowić i zrobić odpowiednie badanie we własnym zakresie.

Pomysł z Internetu

Ciekawe pomysły na biznes można znaleźć w Internecie. Sieć ma tę ogromną zaletę, że jej zasięg jest nieograniczony. Oznacza to, że każdy może przeglądać strony z całego świata w poszukiwaniu inspiracji. Warto zajrzeć na witryny z innych krajów czy nawet i kontynentów. Jest bowiem jeszcze wiele nisz, na które ktoś wpadł zagranicą, natomiast w Polsce nikt nie ma jeszcze o tym pojęcia. Stąd też warto odwiedzać strony z innych krajów. Jak przecież powszechnie wiadomo, podróże kształcą, również te wirtualne.

A może start up?

Dobry pomysł na własny biznes to również start up. Pod tym pojęciem rozumie się przedsiębiorstwo stworzone w celu poszukiwania modelu biznesowego, który to miałby zapewnić mu rozwój. Najczęściej jednak działalność tego typu firm jest dość krótka. To, co wyróżnia je spośród innych przedsiębiorstw, to przede wszystkim stosunkowo niskie koszty działalności oraz wysokie ryzyko jej prowadzenia, a także potencjalnie większy zysk. Start upy działają najczęściej w sektorze nowych technologii, choć nie jest to regułą.

Własna firma to dla wielu osób marzenie. Jednak zanim rozpocznie się działalność, trzeba dobrze zastanowić się nad pomysłem. Każdy koncept ma bowiem swoje wady i zalety, ważne więc, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia.

3 KOMENTARZE

  1. Maciejek45 – kup se okulary albo sie rozejrzyj, samo nie przyjdzie! pełno tego jest tylko trzeba być ogarnietym, a jak ogarniecia brak to lepiej serio nie wchodzić w to, ponarzekac przy piwku i basta!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.