Przyzwyczailiśmy się już, że różne trendy przychodzą do nas ze Stanów Zjednoczonych. Sologamia to kolejny z nich. Sprawdźcie o co w nim chodzi? 

Sologamia to sposób życia gdzie wybieramy siebie jako partnera. Sprawa posunęła się tak daleko, że można wziąć ślub z samym sobą. Jednym słowem jeśli marzysz o weselu,ale nie masz odpowiedniego partnera to sologamia może być jednym ze sposobów na zrealizowanie tego marzenia. Osoby decydujące się na ten krok to zazwyczaj osoby rozczarowane poprzednimi związkami i ceniące swoje własne towarzystwo. Jednak nie są one zamknięte na randkowanie i odnalezienie swojej drugiej połówki.

Coś, co kilka lat temu brzmiało jak żart. I w takim kontekście zostało używane w serialach takich jak „Seks w wielkim mieście” i „Glee”. Teraz jest zwykłą praktyką w USA i dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Na stronie imerriedme.com można zakupić gadżety na swoją własną ceremonię – koszulki z napisem merry me (wychodzę za siebie), obrączkę ślubną oraz pudełko z przyborami do ślubu z samym sobą.

Ponadto na tej stronie można dzielić się swoimi historiami. Jedna z kobiet pisze – ślub z samą sobą jest wspaniały, ciągle przypomina mi o zobowiązaniu wobec samej siebie.[…] Podoba mi się analogia brania siebie na randki i robienia jednej miłej rzeczy dla siebie każdego dnia. 

O przyczynach tego zjawiska na łamach portalu onet.pl opowiadała psycholog Katarzyna Kucewicz – mówiła o tym, że chęć wzięcia ślubu z samym sobą często bierze się z trudnych i skomplikowanych związków z przeszłości oraz z presji otoczenia. Rodzina, przyjaciele, znajomi naciskają samotną osobę na znalezienia sobie stałego partnera. Dla takich osób sologamia to sposób na zamanifestowanie swojej sytuacji życiowej.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.