sposoby na ból głowy

Ból głowy to nic miłego. Często pojawia się przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Przez tę dolegliwość czujemy się słabsi, pozbawieni energii i chęci do działania i chcemy się jak najszybciej pozbyć tego nieprzyjemnego uczucia. Sprawdźcie nasze 4 sprawdzone sposoby na ból głowy. 

Ból głowy kiedyś nazywany był chorobą szlachecką. Jednak wszyscy, którzy dosyć często borykają się z tą dolegliwością raczej nie traktują jej jako coś, czym można się chwalić i szczycić. Zobaczcie nasze sposoby na ból głowy.

Sen

Ból głowy nieraz jest spowodowany niewyspaniem i ogólnym zmęczeniem. Pomocnym środkiem w walce z przykrą dolegliwością może być drzemka. Przed snem warto wywietrzyć pokój i zostawić uchylone okno, dopływ świeżego powietrza dodatkowo uśmierzy ból.

Zimny okład 

Możesz wykorzystać do tego kostki lodu zawinięte w szmacianą chusteczkę. To dobry sposób, aby powalczyć z bólem. Zimny okład należy przyłożyć na czoło, skronie i kark, dzięki temu poczujesz przynajmniej chwilową ulgę.

Nawodnienie organizmu

Ból głowy czasem pojawia się, dlatego że nasz organizm ma za mało wody. Sposobem na pozbycie się tej przypadłości jest nawodnienie organizmu. Pomocne jest wypicie jednego litra zimnej wody przez godzinę.

Leki

Jeżeli ból jest silny i utrzymuje się przez dłuższy czas powinniśmy wybrać się do lekarza. Jeśli jednak ból występuje u nas sporadycznie to można sięgnąć po leki przeciwbólowe, które przyniosą ukojenie. Ważne, aby stosować się do wytycznych umieszczonych na ulotkach.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.