Sztuczna plaża w Jarosławcu

W te wakacje, nad Polskim wybrzeżem czeka na nas nowa atrakcja. W położonym nad Bałtykiem Jarosławcu powstaje sztuczna plaża. Wszystko dzięki pracom refulacyjnym. Docelowo będzie mieć ponad 5 hektarów.

Refulacja to praca, która polega na przepompowaniu rurami piasku z dna morza na plażę. Dzięki temu linia brzegowa w Jarosławcu zyska nowy kształt oraz więcej przestrzeni dla turystów. Będzie to wyjątkowe miejsce nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Oprócz tej nadmorskiej miejscowości, jeszcze tylko w jednym kurorcie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy. Znajduje się w Holandii, w Postomino.

Nowa część plaży ma aktualnie 3 hektary, ale ma się powiększyć o kolejne 2,5. Samorząd miasta ma zamiar organizować tam liczne letnie plenerowe imprezy. Chce również stworzyć dodatkowe atrakcje turystyczne jak np. boisko do gry w siatkówkę, ale także podkreśla, że sztuczna plaża sama w sobie jest już atrakcją.

Wygląda na to, że w tym roku czeka na nas dodatkowy punkt na mapie kierunków wakacyjnych. Teraz czekamy tylko na urlop, słońce i w drogę.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.