kosmetyki naturalne

Każda kobieta pragnie być piękna i podobać się mężczyznom. W tym celu pomocne są rozmaite kosmetyki. Niestety, wiele z nich zawiera różne substancje, które mogą mieć negatywny charakter dla zdrowia. Czy istnieją jednak naturalne kosmetyki, które nie szkodzą ludzkiemu organizmowi?

Podkład do twarzy

Tradycyjny podkład do twarzy, który można kupić w sklepie, zawiera około dwudziestu substancji chemicznych, które mają na celu jego konserwację oraz zapewnienie mu odpowiedniej barwy. Na rynku można również znaleźć podkład, który składa się jedynie z pięciu substancji, z których żadna nie jest konserwantem. Co ważne, działa on również przeciwtrądzikowo. Ma on konsystencję proszku i rozprowadza się go specjalnym pędzlem. Można go stosować nie tylko do twarzy, ale również pod oczy.

Puder

Kosmetyki naturalne nie mogą się obyć bez pudru. Jego zadaniem jest bowiem zmatowienie lub rozjaśnienie cery. Naturalny puder jest bardzo ważny, gdy idzie o makijaż naturalny. Nie zawiera on talku, który jest rakotwórczy, stąd też nie wpływa on negatywnie na ludzką skórę. Dlatego też coraz więcej kobiet odwiedzając drogerie pyta czy mają one w ofercie naturalny puder.

Oczy

Trudno wyobrazić sobie makijaż bez starannie umalowanych oczu. Wybór naturalnych cieni jest naprawdę bogaty. Występują one bowiem w wielu odcieniach i kolorach, więc każda kobieta z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Aby makijaż oka był kompletny, potrzebny jest jeszcze odpowiedni tusz. Wśród naturalnych produktów, które można znaleźć na rynku występują także i tusze. Co ważne, ich właściwości wcale nie są gorsze od preparatów chemicznych.

Kosmetyki organiczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Jest to przede wszystkim zasługa młodych kobiet, które świadomie wybierają zdrowy styl życia na każdej płaszczyźnie. Zdrowe odżywianie, uprawianie sportu oraz naturalne kosmetyki doskonale ze sobą współgrają. Co istotne z punktu widzenia każdej kobiety, naturalne kosmetyki wcale nie muszą być droższe od tradycyjnych.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.