eko kosmetyki

Coraz częściej przykładamy wagę do tego, co jemy, w co się ubieramy, nic więc dziwnego, że wybieramy też dobre kosmetyki. Chcemy jednak, aby były one ekologiczne, to znaczy nie szkodziły zarówno nam, jak i środowisku naturalnemu. Dlatego coraz chętniej kupujemy eko kosmetyki.

Czym charakteryzują się eko kosmetyki?

Ekologiczne kosmetyki to substancje zawierające składniki pochodzenia naturalnego – roślinnego bądź zwierzęcego. Nie zawierają one substancji chemicznych, na przykład konserwantów, które bywają szkodliwe dla skóry człowieka. Mogą one chociażby powodować uczulenia. Co ważne, zazwyczaj bio kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, przez co są jeszcze bardziej popularne wśród miłośników ekologii.

Czy kosmetyki ekologiczne są lepsze od tradycyjnych?

Naturalne kosmetyki to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Są one bowiem bardziej przyjazne dla ich skóry. Problemem jest jednak ich skuteczność. Tradycyjne kosmetyki zawierają substancje wzmacniające, dzięki którym są skuteczniejsze. Dochodzi jeszcze kwestia możliwości ich przechowywania. Tradycyjne kosmetyki zawierają konserwanty, w przypadku naturalnych zaś tę rolę pełnią olejki eteryczne. Niestety, olejki te niekiedy wywołują uczulenie.

Gdzie możemy kupić ekologiczne kosmetyki?

Ekologiczne kosmetyki coraz częściej pojawiają się w ofertach drogerii lub nawet supermarketów. Większy ich wybór możemy znaleźć jednak w sklepach z produktami ekologicznymi. Można tam bowiem kupić nie tylko gotowe kosmetyki, ale również olejki eteryczne, z których następnie można wykonać różne preparaty samodzielnie, w domowym zaciszu. Wybór ekologicznych kosmetyków jest największy w sklepach internetowych. W sieci działa bowiem wielu sprzedawców, którzy oferują rozmaite preparaty.

Naturalne kosmetyki stają się coraz popularniejsze. Wiele osób wybiera je świadomie, chcąc dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale również o środowisko naturalne. To także dobry pomysł na prezent – może ktoś z naszych znajomych także się do nich przekona.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.